IndeksIndeks  PortalPortal  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Człowiek Renesansu

Go down 
2 posters
Idź do strony : Previous  1, 2
AutorWiadomość
Lumière

Lumière


Join date : 09/08/2020
Liczba postów : 699
Age : 25
Region : Unova
Starter : Igglybuff
Profesja : Człowiek Renesansu

Człowiek Renesansu  - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Człowiek Renesansu    Człowiek Renesansu  - Page 2 Empty2021-03-05, 20:34

Countdown 12/12 (It's Hatching Time!)
***********^
Lumière dokończył naprawy i otarł czoło z kropelek potu, które generowały się wraz z biegiem czasu i spadkiem energetycznym potrzebnym do wykonania pracy. Ach, jakże dawno Lumière nie pracował przy urządzeniach! Wprawdzie nie był tak biegły jak jego brat, jednak z ogromną pasją przyglądał się mechanizmom, gdy montował części naprawcze i łączył uszkodzone przewody.
-Oui!~ Gotowe! Wspaniałe uczucie!- powiedział dumny z siebie przybijając piątkę z Igglybuff. Lumière podał dłoń Lemowi i z uśmiechem uścisnął ją serdecznie. Tymczasem w tle miała się odbywać najdziwniejsza, a zarazem najcudowniejsza rzecz jaką mógł sobie wyobrazić: jajko, które mu powierzono zaczęło się wykluwać! Courcillion nie mógł tego przegapić, więc czym prędzej popędził w kierunku inkubatora razem ze swoją partnerką.
-Pomme! Zobacz to nasz nowy towarzysz!- rzekł do swej ukochanej różowej kuleczki i obserwował, jak świetlny urok ewolucji rozjaśnia całe pomieszczenie. Wtedy też na horyzoncie pojawił się uroczy mały nietoperz - Noibat! Ach, niesamowicie uroczy! Lumière odruchowo prześwietlił stworzenie PokeDexem nowej generacji, po czym ostrożnie podszedł do niego.
-Bonjour! Nazywam się Lumière, a to jest Pomme. Jesteśmy Twoimi przyjaciółmi!- powiedział Courcillion, ostrożnie podsuwając jabłko do malca, któremu to być może zasmakuje słodki podarek. Całą czynność mężczyzna obarczył swoim charakterystycznym promiennym uśmiechem i upewnił się, by Noibatowi nie stała się krzywda. W końcu dopiero co się wykluł - jeszcze nie rozumiał, gdzie jest, ani jak się tutaj znalazł. Oto drużyna powiększyła się o nietoperka. Korzystając z okazji Lumière zamierzał w końcu złożyć zapis do Ligi i powrócić do babinki Coco, w końcu zostawił ją w środku rozmowy przez tę całą awarię.
-Pardon, teraz nic nie powinno nam już przeszkadzać w konwersacji. Czy byłaby Madame tak uprzejma i kontynuowała naszą konwersację od miejsca, w którym przerwaliśmy?- rzekł z gracją i delikatnie ukłonił się babince na znak szacunku.

---
Luzik, w razie czego na discordzie jestem często, więc tam możesz pisać jakby coś się działo! Very Happy

P.S. Clemont (fram. Lem - dlatego Lumière go tak nazywa, on wszystkie znane persony nazywa po francusku), ale Cameron też może być XD
Powrót do góry Go down
Kyuuri

Kyuuri


Join date : 24/08/2020
Liczba postów : 372
Starter : Vulpix

Człowiek Renesansu  - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Człowiek Renesansu    Człowiek Renesansu  - Page 2 Empty2021-03-16, 21:53

Pomme była bardzo podekscytowana widokiem nietoperzowatego malca. Uśmiechnęła się do niego przyjaźnie ciesząc się, że będzie miała kogoś do zabawy. Kto wie może w przyszłości nowy kolega będzie skakał z nią po drzewach. Noibat przymarzał wam się uważnie i pisnął coś co można uznać za przywitanie. Przyjął również oferowany owoc jednak kiedy chciał się w niego wgryźć okazało się, że jabłko jest zbyt twarde dla nowo wyklutego pokemona.
- Powinieneś przez kilka pierwszych tygodni życia pomyśleć o bardziej miękich przekąskach - powiedziała siostra Joy podchodząc do was - spróbuj tego.
Podsunęła ci kilka czerwonych śliwek. Nietoperz powąchał jedną i po chwili wpił się w nią a na jego pyszczku zagościł rozmarzony wyraz. czyżbyś oprócz jabłek musiał zaopatrzyć się w coś jeszcze?
- Pragnę cię też poinformować, że dzięki waszej i Clemota pomocy system rejestracji jest już gotowy do użycia i można z niego skorzystać w każdej chwili.

/// Tak wiem .. ta moja dysleksja ^.^" Aha.. jako że to jajo dostałeś przed fabułą to czy masz już skan? Jeśli nie to pomachaj pokedexem przed stworkiem w następnym poście i wymyślę własny ^^
Powrót do góry Go down
Lumière

Lumière


Join date : 09/08/2020
Liczba postów : 699
Age : 25
Region : Unova
Starter : Igglybuff
Profesja : Człowiek Renesansu

Człowiek Renesansu  - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Człowiek Renesansu    Człowiek Renesansu  - Page 2 Empty2021-04-02, 18:58

/// Przepraszam za długą absencję. Sporo się działo niekorzystnych dla mnie sytuacji. W każdym razie skanu nie mam, ponieważ to było eventowe jajeczko. Zaraz to uwzględnię w poście Very Happy Przy okazji, złapałem na którymś tam polowaniu wcześniej Cryogonala. Dałabyś radę go w którymś momencie wprowadzić? Niekoniecznie teraz, zaraz. W dogodnej dla Ciebie chwili Very Happy ///
----------

Lumière stuknął się w czoło. Przecież nawet Pokemony muszą wytworzyć twardsze ząbki! No cóż, może mus jabłkowy lub śliwkowy posmakuje Noibatowi. Trzeba będzie o tym pomyśleć przy okazji wizyty w sklepie. Na ten moment Lumière wyciągnął swój PokeDex nowej generacji i dokonał pełnego skanu maleństwa. Był podekscytowany tym, jak jego drużyna rozrosła się o kolejnego przyjaciela. Pomme też wyglądała na zadowoloną. Tymczasem jednak biorąc sobie do serca radę siostry Joy i wesołą nowinę o uruchomieniu punktu rejestracyjnego - Lumière postanowił nareszcie zarejestrować się do Ligi. Gdy już to uczynił postanowił podejść do babinki Coco i dokończyć rozmowę.
-Czy mogłaby Pani dokończyć historię? Tę o Xerneasie? Wydaje mi się to niezwykle ciekawe- powiedział, obdarzając kobietę serdecznym uśmiechem. W międzyczasie postanowił obrać jabłko i zmielić je do postaci musu. To powinno zasmakować Noibatowi, a zarazem nie będzie od niego wymagało, aż tyle trudu w konsumpcji.
Powrót do góry Go down
Kyuuri

Kyuuri


Join date : 24/08/2020
Liczba postów : 372
Starter : Vulpix

Człowiek Renesansu  - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Człowiek Renesansu    Człowiek Renesansu  - Page 2 Empty2021-05-15, 19:13

Pani Coco kiwnęła głową na znak, że może kontynuować. Była to rozgadana i dość żywiołowa staruszka, więc byle awaria nie mogła jej zrobić więcej niż przejściowa migrena.
- No tak Xerneas. Nie powiem, że to był na sto procent on ale tak dużych jeleniowatych pokemonów tutaj nie mamy. Kiedy go widziałam pojadł już chyba trochę z paśnika, a potem ruszył w swoją stronę. Po co był i czemu odszedł to nie wiem ale mimo to jestem mu trochę wdzięczna bo dzięki niemu okolica w tym roku bardziej tętni życiem - zamyśliła się jakby nie pewna czy powinna powiedzieć następne zdanie - Jesteś mądrym chłopcem, więc może będziesz wiedział czemu niektóre pokemony za nim poszły. I nie mówię tu o jakichś gigantach pokroju Pangoro ale o maluchach jak Pachirisu czy Fletchling. Jeśli to był faktycznie on i potrzebował w czymś pomocy te niewiele będą mogły zrobić.
Jeśli zaś chodzi o małego nietoperza to przerobienia jabłek na mus było dobrym pomysłem i papka jak najbardziej zasmakowała stworkowi chociaż po minie Pomme mogłeś wywnioskować, że uważa taki zabieg za bluźnierstwo wobec jabłek.

// Skan pokemona

Noibat (samiec)
Poziom: 1
Umiejętność: Infiltrator
Natura: Hasty
lubi słodkie, nie lubi kwaśnich
Historia i Charakter: Wykluty z jaja jakie Lumière otrzymał od pani Coco jest wyjątkowym osobnikiem wśród swego gatunku. Nie tylko preferuje porę dnia zamiast nocy ale też co jest dziwne u nietoperzy uwielbia słońce. Na razie niewiele wiadomo o jego charakterze ale tak jak Igglypuff polubił jabłka choć jest na razie zbyt mały by jeść je całe. przy opiece zaleca się ostrożność ze względu na fakt, że osobnik ten wykluł się z bardzo silnym atakiem jakim jest Outrage i niepilnowany może narobić nieświadomych zniszczeń.
Ataki: Screech, Supersonic, Tackle, Outrage(em)


// Jeśli chcesz możemy w przygodzie zrobić time skip pomiędzy którym wepchniesz owe polowanie i złapanie pokemona.
Powrót do góry Go down
Lumière

Lumière


Join date : 09/08/2020
Liczba postów : 699
Age : 25
Region : Unova
Starter : Igglybuff
Profesja : Człowiek Renesansu

Człowiek Renesansu  - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Człowiek Renesansu    Człowiek Renesansu  - Page 2 Empty2021-05-23, 20:40

// Nie trzeba! Możesz go po prostu wprowadzić w innym momencie przygody ^-^ pozaprzygodowe sprawy to u mnie odrębna broszka, więc jak Ci będzie wygodniej //
- - - -

Lumière uważnie wysłuchał historii babinki Coco i notował ważniejsze informacje. Jeśli faktycznie Xerneas przebudził się do życia, to może być okazja nie do przegapienia!
-Madame Coco! To wspaniałe wieści! Dziękuję Pani za informacje! Dzięki temu mam nową nadzieję na spełnienie mojego celu. Niech Pani bywa w zdrowiu! Lecę czym prędzej szukać kolejnych tropów!- powiedział panicz, po czym ukłonił się kulturalnie na pożegnanie. Zanim opuścił Centrum Pokemon - Lumière postanowił jeszcze zapisać się do Ligi tak, jak planował. W związku z tym ustawił się przed maszyną i wymienił wszelkie potrzebne informacje. Ależ ekscytacja! Ogromna przygoda czeka! Trzeba tylko ruszyć przed siebie i rozglądać uważnie dookoła. Pomme nie była zadowolona z sytuacji miażdżenia jabłka na mus. Courcillion pogłaskał ją delikatnie i dał jej piękne duże jabłko.
-Nie martw się Pomme! Noibat przywyknie wkrótce i do normalnych jabłek. Póki co to mały bobasek! Musimy się nim dobrze zająć, by stał się silniejszy.- po tych słowach Noibat otrzymał kolejną dawkę musu. Trzymając malucha na rękach, a Pomme na ramieniu - w końcu mężczyzna ruszył w stronę wyjścia, by dogonić Clemonta. Chciał zamienić z nim kilka słów zanim ruszy w dalszą podróż po Lumiose. Ach, ileż spraw należało tutaj załatwić! Podróż powoli nabierała rozbiegu, a teraz na głowie panicza były już dwa stworzonka! Ekscytacja rozpierała serce młodzieńca.

Powrót do góry Go down
Kyuuri

Kyuuri


Join date : 24/08/2020
Liczba postów : 372
Starter : Vulpix

Człowiek Renesansu  - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Człowiek Renesansu    Człowiek Renesansu  - Page 2 Empty2021-05-30, 17:06

Pomme miała nadal minę jakby mały nietoperz popełniał jakąś zbrodnię przeciwko naturze ale Noibat się tym nie przejmował pałaszując mus. Madame Coco zaś uśmiechneła się do ciebie życzliwie.
- Powodzenia w dalszej podróży młodzieńcze - powiedziała - Pamiętaj by się dobrze odżywiać i nie przemęczać - poleciła na koniec jak to starsze panie mają już chyba w zwyczaju.
Jeśli zaś chodzi o Clemonta to nie musiałeś go długo szukać. Nie opuścił jeszcze recepcji gdzie tłumaczył grupce dziesięciolatków jak korzystać z transferu PC. Prosta czynność ale w jego języku brzmiało to na dość skomplikowane i pełne niepotrzebnych wtrąceń.
- Widzicie ten przycisk pośrodku. To przycisk akceptacji. Jeśli go wciśniecie wyskoczy wam okienko gdzie przechowywane są cyfrowe dane waszych pokemonów. Klikając w dane konkretnego wysyłacie informacje do profesora by przywołał wam konkretnego lub podejmujecie go bezpośrednio z sieci. Wiem, że może wam to brzmieć dziwnie ale siedzenie w pokeballu, który znajduje się w sieci jest dla nich czymś normalnym, nie odczuwają tego nawet jeśli spędzą w ten sposób większy czas. Wszystko to dzięki nauce, która pozwoliła nam doskonale poznać genotym Porygona. Wiedzieliście, że ten może...
Powrót do góry Go down
Lumière

Lumière


Join date : 09/08/2020
Liczba postów : 699
Age : 25
Region : Unova
Starter : Igglybuff
Profesja : Człowiek Renesansu

Człowiek Renesansu  - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Człowiek Renesansu    Człowiek Renesansu  - Page 2 Empty2021-05-30, 20:46

Młodzieniec uśmiechnął się do babinki Coco, dziękując jej za wszystko. Następnie dał Pomme jabłuszko, by odwrócić jej uwagę.
Lumière widząc jak Clemont zaczyna lać wodę zaśmiał się delikatnie i postanowił wtrącić.
-Wybieracie za pomocą tych klawiszy, czy chcecie wysłać, czy odebrać Pokemona od profesora. Akceptujecie tym przyciskiem. Ta tuba służy do transferu Pokemonów w obie strony. - Tyle im wystarczy Clemont. Nie każdy jest takim zapaleńcem jak my.- uśmiechnął się w kierunku lidera. Następnie postanowił przejść do sedna.
-Wybacz, że wytrącam Cię z rytmu, ale mam do Ciebie pytanie. Szukam dobrego miejsca, by potrenować z Pomme i Nocturnem. Zakładam, że jako lider jesteś niezwykle zajęty, lecz może jest w mieście jeszcze jakieś miejsce, gdzie odbywają się walki? Nie martw się - zawitam do Twojej sali, gdy będziemy silniejsi- Courcillion uśmiechnął się patrząc na lidera, który trzeba to przyznać był bardzo silną postacią, która potrafiła okiełznać elektryczne Pokemony i wykorzystać ich potencjał podczas walk w sali. Przy okazji Clemont był niezwykle inteligentny i choć czasami za bardzo rozwodził się nad tematem - był zdolnym wynalazcą. Lumière miał nadzieję, że kiedyś zdobędzie odznakę elektrycznego majsterkowicza.
-Przy okazji szukam informacji na temat Xerneasa - robię research do moich badań. Wiesz, gdzie mógłbym poszukać jakiegoś wiarygodnego źródła? Może Tobie obiło się coś o uszy?
Powrót do góry Go down
Kyuuri

Kyuuri


Join date : 24/08/2020
Liczba postów : 372
Starter : Vulpix

Człowiek Renesansu  - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Człowiek Renesansu    Człowiek Renesansu  - Page 2 Empty2021-06-04, 14:50

Dzieciaki usatysfakcjonowane twoimi wyjaśnieniami grzecznie podziękowały i już bez dalszych problemów zajęły się transferem pokemonów. Kiedy odeszły Clemont mógł poświęcić uwagę tobie.
- Cóż. Znasz mnie. Uważam że im wcześniej zaczniesz oswajać się z nauką tym lepiej ale to już ich wybór - powiedział - Jeśli szukasz miejsca do treningu w którym nikt nie będzie ci przeszkadzał możesz skorzystać z mojej sali. Przez najbliższy tydzień i tak nie będę miał czasu na walki z trenerami. Uwierzysz, że Volkner odwiedza nas z wizytą? Będzie współpracował przy projekcie mającym na celu połączenie superszybką koleją Kalos i Sinnoh. Jedną z głównych stacji ma być właśnie nasze miasto. Czy to nie wspaniałe? Sam rozumiesz, że to kwestia ważniejsza od walk o odznaki.
Dla zapaleńca na punkcie wszystkiego co elektryczne i naukowe na pewno tak było. Jego pasja była tak znana, że mogłeś się już śmiało założyć że nikt pochodzący z najbliższych okolic nie będzie próbował nawet skłonić go do krótkiej walki.
- Xerneas? Raczej nic nowego o nim nie słyszałem ale moja siostra upiera się, że go widziała kilka dni temu. Nie brałbym jednak tego zbyt poważnie. Bonnie lubi fantazjować.
Powrót do góry Go down
Lumière

Lumière


Join date : 09/08/2020
Liczba postów : 699
Age : 25
Region : Unova
Starter : Igglybuff
Profesja : Człowiek Renesansu

Człowiek Renesansu  - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Człowiek Renesansu    Człowiek Renesansu  - Page 2 Empty2021-06-16, 01:26

Lumière wysłuchał cierpliwie i z uwagą tego, co miał mu do zakomunikowania Clemont. -Niesamowite! Sam Pan Tanguy? Dodatkowo współpracujecie nad czymś tak ekscytującym! Ach Vincent byłby wniebowzięty, gdyby o tym usłyszał! To olbrzymia okazja dla Kalos, by poszerzyć horyzonty. Będę trzymać kciuki, by wszystko poszło po waszej myśli! Tymczasem na pewno skorzystam z hojnej oferty jaką mi zaoferowałeś! Trening w sali może się okazać niezwykle owocny. Szczególnie, że mam teraz dwa maluchy na utrzymaniu. Jeśli potrzebowałbyś mojej pomocy - zadzwoń na mój holofon, w razie czego znasz numer!- powiedział z radością i ekscytacją Lumière, dziękując przyjaznemu liderowi z Lumiose. Połączenie koleją elektryczną dwóch regionów brzmi jak coś niesłychanego! Lumière był ciekawy i jednocześnie chętny wypróbowania kolei jak tylko się pokaże pierwszy egzemplarz! Ale na to jeszcze przyjdzie mu poczekać. O wiele ciekawsza informacja trafiła jednak do uszu Lumière chwilę później.
-Jeśli nie masz nic przeciwko, mogę zamówić kilka słów z Clem? Może jednak coś widziała, a każda poszlaka jest na wagę złota! Poza tym wiesz, że fantazja to akurat moja ulubiona dziedzina!- panicz zaśmiał się cicho i gdy tylko otrzymał odpowiedź postanowił ruszyć w poszukiwaniu Bonnie, jednocześnie kierując swe kroki w stronę sali, gdzie planował potrenować ze swoimi podopiecznymi.


//Kyuurcia, gwoli wyjaśnienia. Lumière używa francuskich nazw znanych osób. Stąd:
Clemont = Lem
Bonnie = Clem
Volkner = Tanguy
Przepraszam jeśli jest to mylące ^ ^" Dlatego też sprecyzowałem to tutaj. W razie jakbym użył kolejnej takiej frazy, wstawię Ci ją w Post Scriptum, tak jak te powyższe <3
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Człowiek Renesansu  - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Człowiek Renesansu    Człowiek Renesansu  - Page 2 Empty

Powrót do góry Go down
 
Człowiek Renesansu
Powrót do góry 
Strona 2 z 2Idź do strony : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Pokemon Lagoon :: Hyde Park :: Archiwum :: Stare Gry/Przygody :: ☀ MG Kyuuri-
Skocz do: