IndeksIndeks  PortalPortal  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Legowisko Necrozmy: Daltonis

Go down 
2 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorWiadomość
Daltonis

Daltonis


Join date : 08/10/2020
Liczba postów : 410
Age : 25
Region : Kalos
Starter : Chatot
Profesja : Stand User

Legowisko Necrozmy: Daltonis - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Legowisko Necrozmy: Daltonis   Legowisko Necrozmy: Daltonis - Page 2 Empty2021-02-24, 15:48

Widząc naszego przeciwnika głośno przełknąłem ślinę. Chyba wybrałem poprawną ścieżkę, ale nie byłem już pewny czy to dobrze, czy źle. Wyglądało na to, że prawdziwy test odwagi rozpoczyna się teraz. Ewentualnie jest to kara za wybranie złej drogi - ale to okaże się jak stąd wyjdziemy. Wycofanie się póki co nie wchodzi w grę, to byłoby kompletne przeciwieństwo odwagi.

Zanim przeszliśmy do ofensywy wygrzebałem z plecaka latarkę ojca i poświeciłem po okolicy. Może gdy rozjaśnię teren dowiem się czegoś więcej, np. czy za przeciwnikiem jest przejście biegnące w głąb jaskini, czy też jakiegoś rodzaju mechanizm pozwalający na przejście zamkniętą ścieżką z poprzedniego pomieszczenia?
"Ogawa, przeciwnik chyba jest Trawiasty, więc powinnaś mieć przewagę w tej walce! Zacznijmy od Chatter próbując oszołomić przeciwnika! Trzymaj się blisko światła, bo nie wiemy co czai się w cieniach, jednak uważaj na nagłe ataki rośliny! Następnie spróbuj uśpić wroga przy pomocy Sing!" To był ryzykowny ruch, ale jeśli trafi będziemy mieli niesamowitą przewagę nad przeciwnikiem, nawet jeśli okaże się zdecydowanie silniejszy od nas. Jeśli nie trafi to możemy mieć kłopoty, a nie podoba mi się pomysł używania tutaj Boomburst. "Bądź cały czas w ruchu i okrążaj przeciwnika uważając przy tym na jego nagłe ataki! W momencie kiedy Cię zaatakuje skontruj Hyper Voice i zaraz po tym zakończ ponownym Chatter!" Trudno było mi wymyślić coś bardziej sensownego. Walczymy na ślepo w przenośni i dosłownie. Nie dość, że kompletnie nie znam tego Pokemona to na dodatek jest tu ciemno jak w dupie. Gdybym tylko miał jak rozświetlić to miejsce... Może jeśli uszkodzę otwór przez który wpada tu światło będziemy mieli lepszą wizję? Teraz nie ma już na to czasu, ale jak tylko zbiorę myśli do kupy może coś wykombinuje...
Powrót do góry Go down
Lumière

Lumière


Join date : 09/08/2020
Liczba postów : 699
Age : 25
Region : Unova
Starter : Igglybuff
Profesja : Człowiek Renesansu

Legowisko Necrozmy: Daltonis - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Legowisko Necrozmy: Daltonis   Legowisko Necrozmy: Daltonis - Page 2 Empty2021-02-25, 12:12

Latarka pomogła Ci przemieszczać się w ciemności sprawniej. Ujrzałeś wprawdzie głównie skalne granice jaskini, które nie były specjalnie szerokie. Jedyny teren, którego nie udało Ci się zbadać to ten bezpośrednio za strugą światła. Jednak na to da się zaradzić - wystarczy pokonać Sunflorę(?)!

Już pierwszy ruch wykonany przez Ogawę okazał się być skuteczny! Chatter jako niezwykle efektywny ruch sporo zadał kwiatkowi, jednak z jakiejś przyczyny ten nie dał się oszołomić... to chyba faktycznie nie jest zwykła Sunflora! Kwiatek wkrótce się zrewanżował i rzucił Leech Seed. Cóż nie dało to zbyt wielkiego efektu, jednak Chatot od teraz będzie skutecznie pozbawiany życia. Wprawdzie przewaga jest po waszej stronie, jednak miałbym się na baczności! Sing trafił do serca kwiatka, który słodko sobie zadrzemał, jednak miałeś przeczucie, że to nie będzie takie proste! Kolejna salwa - Hyper Voice ruszyła w kierunku słonecznika, jednak ten ku Twojemu zdziwieniu się obudził. Ranny ptaszek... nie ma co! Od razu uderzył przy pomocy Toxic! Teraz trzeba było się spieszyć. Wprawdzie nie skorzystałeś z Audino, a Sunflora nie wyglądał jakby miał jeszcze długo postać - jednak nie mogłeś pozwolić, by Ogawa poległa tutaj. Kolejna fala Chatter już była bardziej przychylna i oprócz sporych obrażeń - pomogła oszołomić przeciwnika. Czyżby wcześniej posiadał jakiś przedmiot? Cóż przynajmniej teraz choć trochę szanse się wyrównały! Słonecznik nie był chyba skory do atakowania, kolejnym jego ruchem było Ingrain, które zagęściło nieco jego defensywę. Czy jednak będzie to wystarczające, by kolejna tura doprowadziła do wygranej kwiatka?...

Sunflora(?) 50% + CONFUSION + INGRAIN
Chatot(?) 82% + TOX + LEECH
Powrót do góry Go down
Daltonis

Daltonis


Join date : 08/10/2020
Liczba postów : 410
Age : 25
Region : Kalos
Starter : Chatot
Profesja : Stand User

Legowisko Necrozmy: Daltonis - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Legowisko Necrozmy: Daltonis   Legowisko Necrozmy: Daltonis - Page 2 Empty2021-02-25, 16:06

"Cholera..." Zakląłem widząc rozwój wydarzeń. Trzeba było zacząć od Taunt, żeby zablokować zatrucie i te ziarenka, to chyba był Leech Seed? Walczyłem już kiedyś z Pokemonem który znał ten ruch. Jeśli się nie pośpieszymy, przeciwnik zacznie odzyskiwać swoje zdrowie w zastraszającym tempie, szczególnie, że jego ostatni ruch również wydawał się go w jakiś sposób leczyć.
Wiedziałem jednak, że dzięki przewadze jaką obecnie mamy i nadchodzącym końcu walki nie będę musiał rozświetlać komnaty - Ogawa radziła sobie całkiem nieźle z tym światłem które tu panowało.

"No dobrze Ogawa, postarajmy się to skończyć w tej turze! Zacznij od Mirror Move aby odtworzyć ostatni ruch przeciwnika w Ciebie skierowany, czyli ten który Cię zatruł! Następnie ponownie okrążaj przeciwnika pozostając ciągle w ruchu odpal w przeciwnika dwie salwy Chatter! Ten atak był szczególnie efektywny a jeśli nasz oponent będzie pozbywał się oszołomienia może narzucimy je na niego ponownie! Na koniec ponów Hyper Voice i z odrobiną szczęścia wykończymy przeciwnika!" Plan był prymitywny - po prostu atakujemy jak leci żeby jak najszybciej skończyć walkę. Czas tyka przez zatrucie narzucone na Chatot, ale dzięki Mirror Move i nasz przeciwnik nie będzie mógł się tak efektywnie leczyć.

Nie doceniłem tego Pokemona. Spodziewałem się, że pójdzie zdecydowanie lepiej przez przewagę typów. Tymczasem, poprzez powolne narzucanie efektów statusowych zarówno na Chatot jak i na siebie, Sunflora powoli odwracała losy walki. Od teraz będę musiał walczyć nieco ostrożniej, nie tylko z tym oponentem, ale i z następnymi.
Powrót do góry Go down
Lumière

Lumière


Join date : 09/08/2020
Liczba postów : 699
Age : 25
Region : Unova
Starter : Igglybuff
Profesja : Człowiek Renesansu

Legowisko Necrozmy: Daltonis - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Legowisko Necrozmy: Daltonis   Legowisko Necrozmy: Daltonis - Page 2 Empty2021-02-28, 17:10

Sunflora oberwał z Mirror Move. Aj jakże kwiatek się zdziwił! Posmakował swojej własnej broni i równie szybko oberwał Chatter. W ramach kontry próbował wykonać jakiś ruch, jednak oszołomienie sprawiło, iż ten potknął się i wycelował atak w sufit, który okrutnie zwalił mu się na głowę. W kombinacji z kolejnym Chatter - słonecznik nie miał szans.
-Nieeeeeeee- Pokemon(?) nie mógł się wydostać spod gruzu. To kończyło bitwę, a Ogawa trzymała się jeszcze świetnie, choć trucizna wcale nie ułatwiała sytuacji. Mogłeś teraz spenetrować dalszą część jaskini, która nagle rozbłysnęła światłem, jakby mrok zniknął z niej całkowicie. Na jej krańcu znajdowała się tabliczka informacyjna.

Choć Flowey miał odwagę zabijać - zabrakło mu jej, by skoczyć na głęboką wodę. Szukaj dalej, nie tędy droga

Tuż obok tabliczki znajdowały się wrota, które otworzyły się w jednej chwili. Idąc korytarzem dotarłeś do tajemniczych drzwi, które wcześniej ujrzałeś przy rozwidleniu. Najwidoczniej zły wybór ścieżki doprowadzał Cię z powrotem do mostów. Dziwne to miejsce nieprawdaż? Nie pozostało Ci nic innego, jak spróbować ponownie rozwiązać zagadkę... i może skorzystać z lecznicy Audino?
Powrót do góry Go down
Daltonis

Daltonis


Join date : 08/10/2020
Liczba postów : 410
Age : 25
Region : Kalos
Starter : Chatot
Profesja : Stand User

Legowisko Necrozmy: Daltonis - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Legowisko Necrozmy: Daltonis   Legowisko Necrozmy: Daltonis - Page 2 Empty2021-02-28, 17:25

Robiąc szybko zdjęcie tablicy udałem się czym prędzej do sali głównej w którym stał posąg Audino. Szybko położyłem na nim Ogawę i czytając instrukcję próbowałem włączyć w jakiś sposób kurację. W tym samym czasie zastanawiałem się też nad poprawnym rozwiązaniem zagadki i wydawało mi się, że muszę zmienić podejście.

Po tym jak ja i moje Pokemony złapaliśmy oddech udałem się ponownie w kierunku mostów. Pozostały mi dwie drogi - ta oznaczona symbolem ognia i ta oznaczona symbolem kła. Obie drogi mogłyby doprowadzić do rozwiązania tej zagwozdki, jednak po poprzednim mylnym trafieniu ciężko mi było wybrać jedną, tym bardziej, że moje rozumowanie mnie zawiodło. "Czekaj, no, gdzieś w tym wszystkim musi być jakaś wskazówka... Może znajduje się w tym tekście z poprzedniej sali?" Zastanowiłem się sprawdzając zawartość tabliczki której zrobiłem zdjęcie. Odwaga by zabić, ale nie by skoczyć na głęboką wodę... "Czyżby chodziło o..." Zbliżyłem się do rozwidlenia mostów i spojrzałem w dół, prosto w przepaść której do tej pory nie brałem w ogóle pod uwagę jako potencjalnej czwartej drogi. Jeśli rzeczywiście znajdowała się tam woda, to mogło być rozwiązanie zagadki, ale skok w dół wymagałby naprawdę sporo odwagi. Najprawdopodobniej byłaby to podróż tylko w jedną stronę - może nawet w zaświaty...
Powrót do góry Go down
Lumière

Lumière


Join date : 09/08/2020
Liczba postów : 699
Age : 25
Region : Unova
Starter : Igglybuff
Profesja : Człowiek Renesansu

Legowisko Necrozmy: Daltonis - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Legowisko Necrozmy: Daltonis   Legowisko Necrozmy: Daltonis - Page 2 Empty2021-03-06, 18:53

W jednej chwili panel Audino zaświecił się różowo-złocistą energią, która przeszyła Ogawę. Dodatkowo z pyszczka Audino wydobywała się delikatna melodia, która niosła się po całej jaskini. Gdy światełko przygasło - Ogawa pełna energii usiadła na Twoim ramieniu i dziobnęła Cię delikatnie. Ciekawa technologia, prawda? W każdym razie wkrótce zacząłeś ponownie zastanawiać się nad zagadką. Wprawdzie pierwszy pomysł nie wydał Ci się błędny, jednak spotkanie z Sunflorą-mutantem raczej szybko rozwiało Twoje wątpliwości. Jednak mimo porażki - udało Ci się odnaleźć wskazówkę, dokąd się udać. Po dłuższych rozmyślaniach zacząłeś brać pod uwagę nietuzinkową i niestandardową drogę. Przepaść... czarna dziura... czeluść, w którą jedynie głupiec by skoczył... Gdy spojrzałeś w dół nie ujrzałeś nic, co mogłoby Cię uspokoić. Jedynie gdy bardzo, ale to bardzo wytężyłeś słuch dałeś radę usłyszeć cichutki szum - trudno było określić, czy była to woda, czy powiew wiatru, jednak na pewno zdawałeś się coś słyszeć! Czy warto było zaryzykować?
Ogawa spojrzała na Ciebie pytająco - nie do końca rozumiała, co teraz działo się w Twojej głowie, choć widząc jak spoglądasz w dół prawdopodobnie domyślała się, co chodzi jej trenerowi po głowie. Zdecydujesz się? A może spróbujesz innej drogi? Z tyłu głowy miałeś obraz Sunflory... dziwne to wszystko, w końcu skąd tu taki mutant? Czy dalej będzie już tylko gorzej? Miałeś dziwne przeczucie, że wyprawa powoli zbliżała się do końca, jednak to miejsce nie ułatwiało Ci przeprawy ani na sekundę.

Powrót do góry Go down
Daltonis

Daltonis


Join date : 08/10/2020
Liczba postów : 410
Age : 25
Region : Kalos
Starter : Chatot
Profesja : Stand User

Legowisko Necrozmy: Daltonis - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Legowisko Necrozmy: Daltonis   Legowisko Necrozmy: Daltonis - Page 2 Empty2021-03-06, 22:27

"Dobra kochani..." Przełknąłem głośno ślinę po tym jak potwierdziłem, że na dnie rzeczywiście coś jest. "Kageto i Gajeel - wy wracajcie do PokeBalli, to zbyt niebezpieczne, żebyście zeszli tam razem ze mną. Ogawa, Ty będziesz mnie zabezpieczała. Zwalniaj mój spadek próbując mnie udźwignąć." Wytłumaczyłem moim towarzyszom po czym przygotowałem się do skoku.
Przełożyłem plecak z pleców na brzuch, tak aby upewnić się, że temu tajemniczemu jajku nic się nie stanie. Przytuliłem je do ciała i podszedłem do skarpy. Daleka droga w dół. Przynajmniej tak mogłem przypuszczać, bo samego dna jako tako nie było widać. Spojrzałem jeszcze raz na Chatot i wypuściłem powietrze z płuc, które trzymałem tam już od sam nie wiem jak długiego czasu. No - nie ma co, jeśli to odwaga ma wskazać właściwą drogę to to jest właśnie to. Nie wiem czy jest coś odważniejszego albo głupszego niż skakanie na ślepo z mostu kiedy nie widzisz nawet dna.
"O stary, w co ja się wpakowałem." Powiedziałem sam do siebie. Zaszedłem już tak daleko, że szkoda by było teraz się wycofać. "Dobra, teraz albo nigdy, bo zaraz się wycofam." Zrobiłem kilka szybkich wdechów i wydechów po czym zrobiłem krok do przodu nad przepaścią, wcześniej się upewniając, że Ogawa jest tuż obok mnie.
Powrót do góry Go down
Lumière

Lumière


Join date : 09/08/2020
Liczba postów : 699
Age : 25
Region : Unova
Starter : Igglybuff
Profesja : Człowiek Renesansu

Legowisko Necrozmy: Daltonis - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Legowisko Necrozmy: Daltonis   Legowisko Necrozmy: Daltonis - Page 2 Empty2021-03-07, 00:44

To było prawdopodobnie najgłupsze i najodważniejsze, co musiałeś do tej pory zrobić. Trust me - nikt nie skacze z mostu podczas swojej pierwszej wyprawy!
Ale akurat w Twoim przypadku okazało się to być bardziej niż wskazane, gdyż zaledwie chwilę po tym, jak przesunąłeś się za krawędź - odbyłeś najbardziej epicki free-fall w historii Laguny. Ku Twojemu zaskoczeniu im dłużej spadałeś - tym wolniejszy ten upadek był. Poczułeś szum wiatru - strumień, który spowalniał Twój upadek. Już po kilku sekundach ujrzałeś w dole olbrzymi krater powietrzny, a tuż obok niego strumień. No cóż - wychodzi na to, że i wiatr, i woda powodowały szum. Zbliżałeś się coraz wolniej i bezpieczniej do dolnego szybu, a Ogawa widząc, iż nie potrzebujesz jej pomocy frunęła obok Ciebie - skrzecząc z radości. Gdy znaleźliście się na samym dole, poczułeś - jak powietrze wypycha Cię coraz mocniej, jednak nagle - ustało. Przedziwne było to miejsce - w końcu gdzie indziej odkrywasz nadnaturalny tunel powietrzny głęboko pod ziemią? Strumień jak się okazało znajdował się na szczycie niewielkiej kaskady, która opadała do błyszczącego jeziorka. Kawałek dalej znajdowało się coś, co przypominało olbrzymie legowisko... Legowisko Necrozmy! To chyba to miejsce, o którym opowiadali Ci w mieście. Co ciekawsze odnalazłeś tabliczkę, na której opisano działanie jeziorka. Podobno Ci - którzy przyniosą pradawne jajko do tej jaskini, pozwolą mu się wykluć i narodzić na tym świecie. Według opisu takie źródełka nazywano Kolebkami Czasu. Wody z takich źródeł działały wprawdzie jedynie na jajka, a przynajmniej tak stanowił opis, jednak kto wie, jak wielki potencjał mają te dziwaczne zbiorowiska wodne. Tuż obok legowiska znajdował się totem, na którym pobłyskiwał Sparkling Stone! Kawałek dalej stał posąg Audino, który zdążyłeś już poznać podczas podróży. No dobra, ale czy to oznacza, że Twoja podróż dobiegła końca?
Powrót do góry Go down
Daltonis

Daltonis


Join date : 08/10/2020
Liczba postów : 410
Age : 25
Region : Kalos
Starter : Chatot
Profesja : Stand User

Legowisko Necrozmy: Daltonis - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Legowisko Necrozmy: Daltonis   Legowisko Necrozmy: Daltonis - Page 2 Empty2021-03-07, 01:02

Kamień spadł mi z serca bo całe szczęście to nie ja spadłem na kamień. Niczym pod wpływem zaklęcia na powolne opadanie z Minecrafta wylądowałem na ziemi bez większych szwanków, no nie licząc serca bijącego tak mocno, że myślałem, że zaraz mi wyskoczy z klatki piersiowej. Odetchnąłem z ulgą upadając na tyłek i poprawiając trzęsącymi się rękoma włosy, które z wilgoci i potu opadły mi na oczy. Wyglądało na to, że dotarliśmy wreszcie do celu. Niesławne Legowisko Necrozmy leżało bezpośrednio przed nami a wraz z nim jeziorko, posąg Audino oraz jakiś mistyczny kamień osadzony na dziwacznym piedestale. W zasadzie ten piedestał bardziej przypominał jakiegoś rodzaju totem.

"Dobra..." Uspokoiłem wreszcie oddech. "Najpierw to po co tu przyszedłem." Wszedłem po kostki do wody i wyciągnąłem jajko z plecaka. Delikatnie położyłem je w wodzie i czekałem. Czy to ma się stać od razu, czy mam przyjść tu za dzień czy za dwa dni? Czy może mam poczekać jakieś 15 minut i wtedy jajo się wykluje? Wiedziałem tylko, że się wykluje, ale ani gościu ze straganu, ani tabliczka informacyjna nie podawały ile to dokładnie będzie trwało.

Czy jajko się wykluje czy nie, zamierzałem dalej eksplorować to miejsce. Skoro już tu jestem, to czemu nie rozejrzeć się za czymś, co może okazać się przydatne podczas dalszych podróży? Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to posąg Audino. Skoro dotarłem już do celu, to równie dobrze mógłbym podleczyć jednego z moich dwóch Pokemonów. Kageto jest nieco ranny, ale to Gajeel jest sparaliżowany. Oba Pokemony na oko równie bardzo potrzebują pomocy, więc trudno powiedzieć kogo powinienem wybrać. Ostatecznie padło na Arona. Paraliż może być gorszy w skutkach niż lekko poobijany wilk.

Kolejna rzecz która przykuła moją uwagę to dziwny totem. Wyglądał na dość stary i ustawiony był na nim lśniący kamień który wyglądał na dość drogocenny. Może mógłbym go opchnąć za pokaźną sumkę? Z lekką dozą ostrożności zbliżyłem się i przyjrzałem mu bliżej. To w końcu mogła być pułapka prosto z Indiany Jonesa i jak tylko złapię za kamyczek cała jaskinia zacznie się zalewać wodą. Lepiej być ostrożnym niż martwym a i z tym się dzisiaj kilka razy minąłem. Jeśli wszystko gra i zarówno jajko jak i Gajeel będzie wyleczony, złapię za kamyczek.
Powrót do góry Go down
Lumière

Lumière


Join date : 09/08/2020
Liczba postów : 699
Age : 25
Region : Unova
Starter : Igglybuff
Profesja : Człowiek Renesansu

Legowisko Necrozmy: Daltonis - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Legowisko Necrozmy: Daltonis   Legowisko Necrozmy: Daltonis - Page 2 Empty2021-03-25, 23:38

Legowisko Necrozmy: Daltonis - Page 2 Deepse10
Po wstępnych oględzinach postanowiłeś usadowić jajko w wodzie. To zabłysnęło jasnym jak pierun światłem, a tajemnicza aura otoczyła je ze wszystkich stron. Wtedy też w jeziorku pojawił się przedziwny Pokemon, który swym wyglądem przypominał księżyc.

Legowisko Necrozmy: Daltonis - Page 2 96px-Shuffle337


Lunatone zakręcił się dookoła i... zasnął. Najwidoczniej był zmęczony... prawda?
W międzyczasie udało Ci się uleczyć kolejne stworzonko. To prawdopodobnie ostatnia okazja przed bitwą finałową. Nagle jaskinia zadrżała, a kropelki wody zawibrowały na zwisających u sklepienia stalaktytach. Przerażająca atmosfera zapanowała, gdy z niewielkiej wnęki znajdującej się na uboczu, wyfrunęły głębinowe monstra. Z początku wydawało Ci się, iż są to zwykłe Mantyke'i i Mantyne. Niestety nie mogłeś się bardziej pomylić! Chwilę po efektownym wejściu - stworzenia te zaczęły mienić się niczym latarnie morskie. Tak - oczy Cię nie myliły. Ostatnia przeszkoda to właśnie Głębinowy Mantine i jego podwładni. Z tego, co udało Ci się ustalić (z faktu, iż jeden Mantyke stanął jako reprezentant) - walka odbywać się będzie w formacie 1v1. Wybierz mądrze!


//Walki toczą się w trybie standardowym. Wymiana jest dozwolona tylko z Twojej strony, przeciwnicy nie będą się zmieniać. By zwyciężyć musisz zmusić wszystkich przeciwników do odwrotu lub utraty przytomności. Możesz skorzystać z Audino raz podczas walki! Powodzenia!
Powrót do góry Go down
Daltonis

Daltonis


Join date : 08/10/2020
Liczba postów : 410
Age : 25
Region : Kalos
Starter : Chatot
Profesja : Stand User

Legowisko Necrozmy: Daltonis - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Legowisko Necrozmy: Daltonis   Legowisko Necrozmy: Daltonis - Page 2 Empty2021-03-27, 04:04

Pokemon przypominający kształtem Księżyc spoczął w wodzie gdy przede mną pojawili się nowi przeciwnicy. Drużyna złożona z 3 latających płaszczek wyzwała mnie na pojedynek i wyglądało na to, że każda z nich będzie walczyła pojedynczo.
"Jak miło..." Burknąłem sam do siebie, sięgając po jednego z moich PokeBalli. "Co to, film akcji? Każdy będzie czekał na swoją kolej żeby zaatakować? No, nie będę narzekał... Kageto! Zaczniemy od Ciebie!" Wywołałem wyleczonego już wilczka z jego kapsuły.

Nasz przeciwnik na pewno był typem Latającym - te dziwne płaszczki wykorzystywały swoje płetwy aby latać, więc jeśli się zbliżą Ice Fang powinien być w miarę efektowny. Nie wiedziałem jednak, czy mają jakiś drugi typ - np. Woda albo Psychiczny. Trzeba będzie się przekonać w trakcie walki!
"Kageto, zacznij od Howl! Zwiększ siłę fizycznych ataków i czekaj na ruch przeciwnika! Jest wysoko w powietrzu, więc zbliżaj się do jego pozycji uważając na ataki dystansowe - tych staraj się unikać za wszelką cenę! Jeżeli zbliżysz się wystarczająco wyceluj w oponenta Sand Attack aby ułatwić sobie w przyszłości uniki! Jeżeli przeciwnik zastosuje atak frontalny zastosuj Ice Fang i postaraj się go uczepić i ponowić ten sam atak! Jeśli natomiast będzie się trzymał od Ciebie z daleka, postaraj się poszukać skał po których dałbyś radę do niego doskoczyć i wykonać tą samą kombinację ruchów!" Wydałem polecenia mojemu podopiecznemu.

Zauważyłem też, że posąg Audino ponownie się aktywował, co oznaczało, że będę mógł z niego skorzystać przynajmniej raz. Mogłem zatem sobie pozwolić na bardziej ekstrawaganckie taktyki i wybryki, ale wciąż - najlepiej będzie grać bezpiecznie. Nie wiedziałem też, czy te Pokemony nie zechcą zaatakować śpiącego Księżyca, więc musiałem i na to zwracać uwagę.
Jeśli czas i technologia mi na to pozwolą, chciałbym zeskanować moich przeciwników za pomocą PhoneDexu [PokeDex], z nadzieją, że dowiem się o nich nieco więcej, aczkolwiek odwracanie mojej uwagi podczas walki może być bardzo ryzykowne, więc zrobię to tylko jeśli określę sytuację jako bezpieczną. Dobrze by było dowiedzieć się czegokolwiek o przeciwniku którego nigdy na oczy nie widziałem.
Powrót do góry Go down
Lumière

Lumière


Join date : 09/08/2020
Liczba postów : 699
Age : 25
Region : Unova
Starter : Igglybuff
Profesja : Człowiek Renesansu

Legowisko Necrozmy: Daltonis - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Legowisko Necrozmy: Daltonis   Legowisko Necrozmy: Daltonis - Page 2 Empty2021-04-02, 21:01

PhoneDex wykazał, iż te dziwne płaszczki to odmiana Mantyke'ów i Mantine'a. Jak się szybko okazało były takiego samego typu, jak ich mniej pokręconego odpowiedniki. Oznaczało to, iż jedynie wygląd i prawdopodobnie siła różniły je od ich braci płaszczek. Najpewniej to właśnie DeepSea Mantine był określany mianem Totemu. Tak.. ten dziwny profesorek zdawał się coś wspominać o Totemie, jednak kto by pomyślał, że chodzi o potężnego Pokemona? Dodatkowo miał swoich dwóch silnych podwładnych. Walka zapowiadała się ciekawie. Na pierwszy ogień ruszyła walka DeepSea Mantyke vs. Kageto. Jak się szybko okazało Howl nie został przerwany - co oznacza, iż płaszczki respektują zasady bitew Pokemon. Ciekawe stworzenia. W odwecie Mantyke użył Agility. Przez moment wydawało Ci się, iż płaszczka zaczęła szybciej reagować na poruszanie się Kageto. Twój podopieczny posłusznie strzelił mu piaskiem w oczy. Pokemon zdołał jednak wykonać unik. Szczwana płaszczka. Szybkość i zwinność grały tutaj sporą rolę. Jak się szybko okazało podwójny Ice Fang nie zadał zbyt wielkich obrażeń, jednak na pewno Mantyke odczuł obrażenia jakie z niego wynikły. W ramach odwetu malec wystosował Supersonic, które momentalnie oszołomiło Poochyenę. Pierwsza runda wprawdzie wyglądała lepiej dla Kageto ze względu na stan zdrowia, jednak płaszczka nie zamierzała się tak łatwo poddać!

Analiza Pola Bitwy:
Powrót do góry Go down
Daltonis

Daltonis


Join date : 08/10/2020
Liczba postów : 410
Age : 25
Region : Kalos
Starter : Chatot
Profesja : Stand User

Legowisko Necrozmy: Daltonis - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Legowisko Necrozmy: Daltonis   Legowisko Necrozmy: Daltonis - Page 2 Empty2021-04-03, 03:58

Szło nieźle, ale nie idealnie. Kageto nie miał wyraźnej przewagi nad naszym nietypowym przeciwnikiem a sam Ice Fang okazał się nieco mniej efektywny niż się spodziewałem. Miałem nadzieję na jakieś zamrożenie, ale chyba się przeliczyłem. Pomimo tego sam plan póki co szedł w dobrym kierunku - obawiałem się tylko przyśpieszenia przeciwnika i oszołomienia wilczka. Jeśli dobrze pamiętam, oszołomienie ma szansę na odbicie naszej siły w nas samych, więc powinienem poczekać zanim ponownie zwiększę atak Kageto za pomocą Howl.

"No dobrze, mały - idzie nieźle! Oby tak dalej i w mig poradzimy sobie z ta latająca poczwarą! Zacznij od Sand Attack! Nadal nie wiemy do czego jest zdolny nasz oponent więc na wszelki wypadek musimy go osłabić jak możemy zanim odsłoni swoje karty! Szukaj schronienia w terenie - większych kamieni, czy czegokolwiek co zablokuje wizję przeciwnika! Kiedy już to zrobisz, poczekaj aż Mantyke przemieści się aby znaleźć lepszy punkt ataku i skocz do niego, złap go za pomocą Ice Fang i ciśnij nim w ziemię! Postaraj się na nim wylądować i ponownie przygryźć go Ice Fang!"
Tym razem taktyka była nieco bardziej skomplikowana, ale wiedziałem, że Kageto sobie da radę. No, może. Oszołomienie może sporo namieszać - muszę mieć nadzieję, że albo nie pokomplikuje spraw, albo szybko się z niego otrząśnie. Póki co, Kageto trzyma się zdecydowanie lepiej niż ta płaszczka, więc możemy troszkę zaryzykować. Nie mamy jednakże ogromnej przewagi, więc mam nadzieję, że wszystko pójdzie mniej więcej zgodnie z planem - losy tego starcia nie są jeszcze przesądzone...
Powrót do góry Go down
Lumière

Lumière


Join date : 09/08/2020
Liczba postów : 699
Age : 25
Region : Unova
Starter : Igglybuff
Profesja : Człowiek Renesansu

Legowisko Necrozmy: Daltonis - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Legowisko Necrozmy: Daltonis   Legowisko Necrozmy: Daltonis - Page 2 Empty2021-04-30, 22:17

Piaskowa niespodziewanka ku zaskoczeniu wszystkich trafiła! Mantyke był ciutkę spiaszczony! W wyniku tej akcji Mantyke ruszył w końcu z atakiem i to nie byle jakim, bo Water Pulse! Kula wodna zachwiała się delikatnie i trafiła biednego Kageto, który nie zdążył schować się za kamieniem! Wilczuś usiłował wykorzystać Ice Fang do zmiany zasad walki. Mała płaszczka nie spodziewała się odwetu, a jednak go otrzymała i została wbita w ziemię, co na pewno zabolało! Kolejny Ice Fang trafił bez problemu, jednak Deep Sea Mantyke nie zamierzał się poddawać i wyfrunął nagle wzwyż i użył Wing Attack. Kageto oberwał, jednak zdawał się już nie być oszołomiony. Sytuacja zdawała się być nadal wyrównana.

Analiza Pola Bitwy:
Powrót do góry Go down
Daltonis

Daltonis


Join date : 08/10/2020
Liczba postów : 410
Age : 25
Region : Kalos
Starter : Chatot
Profesja : Stand User

Legowisko Necrozmy: Daltonis - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Legowisko Necrozmy: Daltonis   Legowisko Necrozmy: Daltonis - Page 2 Empty2021-05-01, 14:20

"Tch!" Strzeliłem z języka widząc przebieg walki. Nie szło do końca po naszej myśli - Kageto wciąż obrywał pomimo Sand-Attack a Ice Fang nie zadawał zbyt wysokich obrażeń. Trzeba było jednak kontynuować, Kageto jest zbyt młody żeby komplikować mu strategię większą ilością ataków.

"Kageto, zacznij ponownie od Sand-Attack! Jeszcze raz obniż celność przeciwnika i wystrzegaj się nadchodzącego ataku! Następnie zawyj Howl i od razu przejdź do kontrataku, dwukrotnie uderzając Ice Fang! Szansa na zamrożenie i na zawahanie powinna teoretycznie rosnąć czym częściej będziemy atakowali tym ruchem, więc okazja na złapanie większej przewagi jest jeszcze w naszym zasięgu!" Z ograniczonymi zasobami i bez super-efektywnego ataku walka się dłużyła i szansa, że sytuacja się odwróci na korzyść przeciwnika pozostawała niezmienna, szczególnie przy wyrównanym stanie bitwy. Trzeba było kuć żelazu póki gorące i podłapać jakąś okazję. Miałem nadzieję, że przy alteracji statystyk i liczeniu na dodatkowe efekty jakoś wyjdziemy na prowadzenie.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Legowisko Necrozmy: Daltonis - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Legowisko Necrozmy: Daltonis   Legowisko Necrozmy: Daltonis - Page 2 Empty

Powrót do góry Go down
 
Legowisko Necrozmy: Daltonis
Powrót do góry 
Strona 2 z 4Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Legowisko Necrozmy: Vi
» Legowisko Necrozmy: Killjoy
» Legowisko Necrozmy: Jacqueline

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Pokemon Lagoon :: Wsparcie Fabularne :: Strefa Wolnego Wybiegu :: S.I.N.G.L.E. :: Archiwum Wypraw-Z-
Skocz do: