IndeksIndeks  PortalPortal  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Move Reminder i punkty aktywności

Go down 
+2
Daltonis
Vaphel
6 posters
AutorWiadomość
Vaphel

Vaphel


Join date : 24/08/2020
Liczba postów : 651
Starter : Piplup

Move Reminder i punkty aktywności Empty
PisanieTemat: Move Reminder i punkty aktywności   Move Reminder i punkty aktywności Empty2020-11-23, 10:00

1. Move Reminder - nie będę poruszał tematu cen, bo jak widać jest to temat drażliwy, ale proponuję by wprowadzić do sklepu MG i sklepu z drugiego punktu Heart Scale.
2. Forumpolish ma taką opcję jak punkty za posty. Można by to u nas wprowadzić jako alternatywną formę płatności. W ustawieniach można ustawić różną wartość punktów za post w różnych działach - tu proponuje większą ilość punktów za post w grach, mniejszą za posty w innych działach. Oprócz sklepu, gdzie byłyby przedmioty tylko dostępne za ten punkty, w markecie można by dodać cenę za pkt.
Powrót do góry Go down
Daltonis

Daltonis


Join date : 08/10/2020
Liczba postów : 410
Age : 25
Region : Kalos
Starter : Chatot
Profesja : Stand User

Move Reminder i punkty aktywności Empty
PisanieTemat: Re: Move Reminder i punkty aktywności   Move Reminder i punkty aktywności Empty2020-11-23, 16:27

Move Reminder. Wydaje mi się, że rozwinięcie tej usługi na forum to nie głupi pomysł. Obecnie stoi nieco odrębnie od pozostałych systemów, głównie uczenia TM-ów etc. poprzez treningi, pomimo tego, że czysto teoretycznie niewiele się od nich różni. Dodanie opcji płacenia za ruch za pomocą Heart Scale brzmi bardzo fajnie, a same Heart Scale mogłyby zostać nagrodami w eventach lub bardzo rzadkim dropem podczas łowienia czy nawet w przygodach.

Punkty Aktywności. Jako dość aktywny użytkownik jestem oczywiście za, jednakże widzę tutaj mały problem. Nie wszyscy gracze mogą cieszyć się bardzo aktywnym Mistrzem Gry czy też nie dysponują czasem na częste odpisy. Liczenie odpisów w przygodach jako bardziej wartościowe jest logicznym krokiem, ale z wyżej podanych powodów może być dla niektórych kłopotliwe lub wręcz niesprawiedliwe.

Sam na forum nie jestem długo i nie korzystam z wielu aktywności które oferuje więc nie jestem najlepszym kandydatem na udzielanie się w tejże dyskusji ale pomyślałem, że dorzucę swoje trzy grosze. Przydałoby się, żeby wypowiedzieli się użytkownicy nieco mocniej zaznajomieni z systemami obecnymi na forum.
Powrót do góry Go down
Vaphel

Vaphel


Join date : 24/08/2020
Liczba postów : 651
Starter : Piplup

Move Reminder i punkty aktywności Empty
PisanieTemat: Re: Move Reminder i punkty aktywności   Move Reminder i punkty aktywności Empty2020-11-23, 16:30

Uważam, że gry to podstawa forum i jezeli ktoś jest tam aktywny, czyli tak jak być powinno, to powinien mieć to na plus.
Powrót do góry Go down
Vi
Admin
Vi


Join date : 28/09/2020
Liczba postów : 3094
Age : 28
Region : Kraj Ognia
Starter : Vulpix "Senzu"
Profesja : Trenerka/Mag Ognia

Move Reminder i punkty aktywności Empty
PisanieTemat: Re: Move Reminder i punkty aktywności   Move Reminder i punkty aktywności Empty2020-11-24, 14:51

1. Heart Scale
Zacznijmy od tego, że nieważne, czy będzie to HS, czy dolary, usługa ta pozostanie płatna. Jeżeli administracja zgodzi się na HS, zapewne będą to eventy, albo będzie w sklepie w cenie mniej więcej takiej, jak teraz jest nauka tegoż normalnie. Według mojej skromnej osoby jest to, delikatnie mówiąc, niepotrzebne dodawanie przedmiotu do puli

2. Punkty za aktywność
Pamiętam, że byłam na forum, na którym punkty za aktywność działały i nie był to genialny pomysł. Nie wiem, czy społeczność była aż tak rakowa, czy może cały system źle zoptymalizowany, ale nagle wszyscy MG odpisujący raz na tydzień byli pospieszani, nawet ci, którzy odpisywali raz dziennie mieli wiadomości z pytaniem kiedy łaskawie odpiszą. Nasza społeczność jest mała i mniej więcej zgrana, co eliminuje raczej takie zachowania, ale, jako osoba dość aktywna, i tak tego nie widzę.

Generalnie rzecz biorąc, piszę dla przyjemności. Nie dla punktów. Uważam, że nikt nie powinien być pokrzywdzony, bo np. chciałby robić odpis raz dziennie, ale nie może bo pracuje/ma dziecko/wstaw inny powód. Też uważam, że przygody to esencja forum, nie uważam jednak, że nagradzanie kogoś za to, że odpisuje w swojej własnej przygodzie lub w swoim własnym dziale to dobry pomysł. Dlaczego by nie dać więcej punktów za socjalizację między graczami? Za walki, za tereny zielone, za eventy, tylko akurat za przygody? To Twoja przygoda. I ktoś ma Cię nagradzać, bo w niej odpisujesz? Wybaczcie, ale tego nie widzę. Takie jest moje zdanie
Powrót do góry Go down
Kitsune

Kitsune


Join date : 25/08/2020
Liczba postów : 2295
Age : 32
Region : Hoenn
Starter : Growlithe
Profesja : wolny strzelec

Move Reminder i punkty aktywności Empty
PisanieTemat: Re: Move Reminder i punkty aktywności   Move Reminder i punkty aktywności Empty2020-11-24, 15:34

1. Move Reminder - Tu się wypowiadali i wypowiadać będą inni, ja w temacie chwilowo nie jestem, więc się nie udzielę.

2. Punkty aktywności - Jestem podobnego zdania, co Vi. Każdy ma swoje tempo odpisywania, a wprowadzanie "nagród za ilość postów" wprowadzi tylko zamieszanie i niepotrzebne pospieszanie MG, a to przynosi raczej odwrotny skutek do zamierzonego (sama nie lubię być poganiana, a Laguna to nie moje jedyne forum, soł...).
Druga kwestia to to całe naliczanie postów. Raczej nie da się ustawić tego personalnie do użytkownika, a to sprowadza się (wg zamysłu Wafla, by liczyć głównie posty w przygodach) do naliczania ogółu postów we wszystkich działach MG. Co to oznacza? Że każdy MG poza postami we własnej przygodzie będzie miał naliczane za przygody, które prowadzi, a za nie już przecież jest wynagradzany (pkt MG, etc.). I tu w tym momencie tracić będą zwykli gracze, którzy spokojnie piszą we własnych przygodach. Chyba nie o to chodzi, prawda?
I tu znowu zgodzę się z Vi - lepiej byłoby nagradzać bardziej za udział w polowaniach, pokazach, walkach, czy też fabułę między graczami. Dlaczego? Bo tu wszyscy są równi. Kto chce, weźmie udział w tym czy tamtym, kto nie chce - nie. Nikt nikogo nie będzie poganiał, bo takie pokazy/polowania mają określony czas na odpisy między jednym a drugim postem prowadzącego. A i zachęci się graczy do wspólnej fabuły, którą później przecież można wykorzystać na polowaniu chociażby. To chyba lepsza opcja.
Powrót do góry Go down
Lumière

Lumière


Join date : 09/08/2020
Liczba postów : 699
Age : 25
Region : Unova
Starter : Igglybuff
Profesja : Człowiek Renesansu

Move Reminder i punkty aktywności Empty
PisanieTemat: Re: Move Reminder i punkty aktywności   Move Reminder i punkty aktywności Empty2020-11-26, 11:37

W kwestii HS - nie sądzę by był to jakiś megapotrzebny aspekt na ten moment. Szczególnie, że większość ruchów dostępna jest w sklepie lub możliwa do nauki podczas treningu. Niemniej jednak poczekam, aż ciut więcej osób się wypowie lub na odniesienie się innych administratorów.

W kwestii punktów aktywności - nie chce mi się, a już na pewno nie będzie się chciało innym adminom, babrać z ustawieniami forumpolisha, bo każde takie starcie generuje u mnie mdłości. Jeśli chodzi o nagradzanie aktywności w przygodzie - jeśli nie mówiliśmy już tego, to powiem to teraz: Co czwarty miesiąc (najbliższy to: grudzień) odbywa się podsumowanie Sezonu. Wtedy rozdajemy nagrody przeróżne dla graczy odznaczających się osiągnięciami na forum. Także myślę, że akurat kwestia punktów aktywności nie będzie konieczna - szczególnie, że takie rozwiązanie zaplanowaliśmy.

Jak już o tym wspomniałem Sezon 1 wygląda tak:
-> WRZESIEŃ ; polowanie
-> PAŹDZIERNIK; pokazy E1N1 (trochę się przeciągnęły, my bad)
-> LISTOPAD; polowanie-
-> GRUDZIEŃ; polowanie + podsumowanie sezonu

zaplanowaliśmy to mniej więcej tak, że Pokazy są oddzielone od siebie dwoma polowaniami. Zatem plan na Sezon 2 jest taki:
-> STYCZEŃ; pokazy E1N2
-> LUTY; polowanie
-> MARZEC; polowanie
-> KWIECIEŃ; pokazy E1N3 + podsumowanie sezonu

Analogicznie Sezon 3:
-> MAJ; polowanie
-> CZERWIEC; polowanie
-> LIPIEC; pokazy E1N4
-> SIERPIEŃ; polowanie + podsumowanie sezonu

I Sezon 4:
-> WRZESIEŃ; polowanie
-> PAŹDZIERNIK; Grand Festival
-> LISTOPAD; polowanie
-> GRUDZIEŃ; polowanie + podsumowanie sezonu

Na ten moment próbujemy lecieć tym schematem i jego się trzymamy. Może dodamy jakieś turnieje lub inne eventy i będziemy je wplatać w ten już gotowy schemat, jednak na ten moment chcemy przynajmniej Sezon 1 i może Sezon 2 pojechać według tej rozpiski. Więcej na temat podsumowania sezonu dowiecie się gdzieś w grudniu, jak przyszykujemy wszystkie kategorie i nagrody za nie.

Mam nadzieję, że przekonałem tutaj do odłożenia kwestii punktów aktywności na bok, bo nie uważam, by były potrzebne w sytuacji, gdy odbywają się podsumowania sezonu.
Powrót do góry Go down
Vaphel

Vaphel


Join date : 24/08/2020
Liczba postów : 651
Starter : Piplup

Move Reminder i punkty aktywności Empty
PisanieTemat: Re: Move Reminder i punkty aktywności   Move Reminder i punkty aktywności Empty2020-11-26, 15:47

Lumière napisał:
W kwestii punktów aktywności - nie chce mi się, a już na pewno nie będzie się chciało innym adminom, babrać z ustawieniami forumpolisha, bo każde takie starcie generuje u mnie mdłości.

To jest jedno kliknięcie. Poza tym jedno z was na pewno umie to zrobić. ;) Moim zdaniem takie podsunowanie jest spoko. Problem jest tylko taki, że nke każdy dostanie nagrodę, w przypadku punktów każdy ma szansę coś tam skrobnąć. A to, że nie każdy jest równie aktywny, nk to co poradzisz. To są w końcu punkty za aktywność.

Co do HS dalej uważam, że to świetny pomysł.
Powrót do góry Go down
Lumière

Lumière


Join date : 09/08/2020
Liczba postów : 699
Age : 25
Region : Unova
Starter : Igglybuff
Profesja : Człowiek Renesansu

Move Reminder i punkty aktywności Empty
PisanieTemat: Re: Move Reminder i punkty aktywności   Move Reminder i punkty aktywności Empty2020-11-26, 17:54

Oj nieee, jakbyśmy mieli każdemu graczowi za aktywność dawać coś to byśmy się zarobili x-x
MG dostają punkty za swoje aktywności, dzięki nim macie fabuły, więc nie ma sensu każdemu dawać za samo pisanie (nadmiar). Na siłę dawać ludziom nagrodę za to, że w ogóle piszą to jak przekupstwo, by na forum pisali XD no przynajmniej dla mnie to wygląda jak jakaś marna zachęta. Natomiast w kwestii nagród dla najwytrwalszych graczy, podsumowanie raz na cztery miesiące daje dobre profity dla najlepszych, każdy także ma możliwość wzięcia udziału w Wyzwaniach. Nagrody i zadania będę jeszcze aktualizował, jak przemyślę to trochę.
Medale dotyczą walk, natomiast Pokeballe dotyczą różnych czynności fabularnych. Planowane są też inne rodzaje wyzwań, ale póki co nawet tych dwóch nikt nie tknął . - .

Co do HS. Na forum każdy złapany Pokemon otrzymuje wszystkie ataki dla danego poziomu. Żeby stosowanie HS miało jakikolwiek sens musiałaby być opcja zdobycia Pokemona na II lub III stadium ewolucji, a obecnie na forum nie jest to możliwe (a przynajmniej nie trafił się jeszcze taki wariant). Dodatkowo treningi bardzo ułatwiają trenowanie ruchów, każdy poczek ma swój EM. Nie wydaje mi się, by w ogóle Move Reminder był obecnie oblegiwany, wręcz na ten moment jest zbędny, więc po co na siłę go rozwijać? Poza tym ceny nie są jakoś sakramencko wielkie, szczególnie zważając na to, że rzadko kiedy ruchy z niższego stadium są warte świeczki. Takie jest moje zdanie w tym temacie.
Powrót do góry Go down
Vaphel

Vaphel


Join date : 24/08/2020
Liczba postów : 651
Starter : Piplup

Move Reminder i punkty aktywności Empty
PisanieTemat: Re: Move Reminder i punkty aktywności   Move Reminder i punkty aktywności Empty2020-11-27, 13:08

Ja chyba nie rozumiem jak tu działa Move Reminder. Czy w moim przypadku: ewolucja Murkrow w Honchkrow- Honchkrow ma dwa ataki z 1 poziomu, tego dotyczy reminder?
Nie narobicie się. To się samo nalicza. Jedyna robota to odejmowanie punktów jak ktoś coś za nie kupi. Poza tym forum jedt głównie dla graczy a nie mg i adminów, co nie? Wink
Powrót do góry Go down
Lumière

Lumière


Join date : 09/08/2020
Liczba postów : 699
Age : 25
Region : Unova
Starter : Igglybuff
Profesja : Człowiek Renesansu

Move Reminder i punkty aktywności Empty
PisanieTemat: Re: Move Reminder i punkty aktywności   Move Reminder i punkty aktywności Empty2020-11-27, 16:42

Może zacznę od wyjaśnienia growego "Move Remindera".
Takowy pozwalał nauczyć się dowolnego ruchu LvL-up zarówno z niższych jak i wyższych poziomów niż obecnie ma, a także ruchy które zapomniał dany Poczek. Liczą się także ruchy, które znał tuż po wykluciu takie jak Egg Move, czy ataki z breedingu a nawet zapomniane ataki TR. Nie można tam było uczyć ruchów Pokemonów z poprzednich form.

Jako, że na forum poznajemy wszystkie ruchy LvLUp poniżej naszego poziomu, to mocno ogranicza pulę ataków. EggMove też jest na całe życie Pokemona, tak samo każdy atak, który zostanie nauczony. Natomiast na Kingdomie jeszcze (bo stamtąd przenosiliśmy motywy) była opcja, by nauczyć Pokemona ruchu, który poznawały jego niższe formy (to taka nowelizacja w stosunku do gier). Niestety obecnie jest to bezużyteczna opcja, bo nie da się zdobyć Pokemona stadium II lub III tak od razu. (przynajmniej na ten moment)  W ten sposób obecnie funkcjonuje Move Reminder.

Jeśli mielibyśmy teraz wprowadzić HS to musielibyśmy znowelizować całkowicie Move Remindera. W teorii zatem jedynie nieznane jeszcze możliwe do nauczenia ruchy, które nie są TM-ami mogłyby być nauczane. Ale nie wiem, czy to nie popsuje balansu gry. Wydaje mi się, że o ile w grach, gdzie mogliśmy mieć tylko 4 ruchy jest to bardzo sensowny zabieg - w przypadku forum, gdzie tak naprawdę jedynym profitem levelowania poza ewolucją są właśnie zdobywane ataki... nie ma miejsca na danie możliwości Pay-To-Win. (bo tak nazwałbym Move Remindera w tym przypadku) Chyba, że faktycznie byśmy wprowadzili Heart Scale do zdobycia gdzieś na eventach... nie wiem.

Poproszę, by ktoś się wypowiedział w tym temacie, bo mam mieszane uczucia. Szczególnie poproszę @Lukas Volt

EDIT:
@Vaphel
Forum jest dla wszystkich, ale algorytm forumowy liczy wszystkie posty. I te w fabule i te poza nią. I tutaj jest szkopuł, bo MG dostają już nagrody za posty, więc im też trzeba by potrącić punkty. Bo podwójny profit z tego samego brzmi trochę już naciąganie. Poza tym jak już mówiłem nie czuję potrzeby wprowadzania na siłę zachęty żeby ktoś spamił, szczególnie, że liczba postów to nie wszystko. Jedni piszą dłuższe inni krótsze, jedni piszą lepiej, inni gorzej. Wolałbym jednak pozostać przy nagradzaniu osób kategoriami. Mamy kilka propozycji przygotowanych i omawiamy je na konferencji. Każdy będzie mógł coś dla siebie znaleźć i każda kategoria dostaje swoje nagrody, a na ten moment z kilkanaście na pewno ich jest. Poczekajmy może z ewentualnymi rozważaniami do podsumowania, gdy wszystko się mało wiele wyjaśni. Sezon 1 powoli dobiega końca, więc łatwo będzie sprawdzić jak się ten system sprawuje.
Powrót do góry Go down
Vaphel

Vaphel


Join date : 24/08/2020
Liczba postów : 651
Starter : Piplup

Move Reminder i punkty aktywności Empty
PisanieTemat: Re: Move Reminder i punkty aktywności   Move Reminder i punkty aktywności Empty2020-11-27, 17:02

To tylko uscislajac, jak ewoluuje moją Murkrow w Honchkrow to mogę od razu dopisać jej Sucker Punch i Night Slash?
Powrót do góry Go down
Lumière

Lumière


Join date : 09/08/2020
Liczba postów : 699
Age : 25
Region : Unova
Starter : Igglybuff
Profesja : Człowiek Renesansu

Move Reminder i punkty aktywności Empty
PisanieTemat: Re: Move Reminder i punkty aktywności   Move Reminder i punkty aktywności Empty2020-11-27, 17:07

@Vaphel
Nie jestem pewny. Zrobię research, czy gdzieś w tematach jest to dokładnie opisane. Jeśli nie to obgadam temat z Lukasem i dam Ci znać. Do tej pory niewiele osób ewoluowało Poksy, więc też trudno mi się odnieść.
Powrót do góry Go down
Lukas Volt
Admin
Lukas Volt


Join date : 08/08/2020
Liczba postów : 1172
Region : Kanto
Starter : Eevee
Profesja : Trener

Move Reminder i punkty aktywności Empty
PisanieTemat: Re: Move Reminder i punkty aktywności   Move Reminder i punkty aktywności Empty2020-11-27, 20:44

Vaphel napisał:
To tylko uscislajac, jak ewoluuje moją Murkrow w Honchkrow to mogę od razu dopisać jej Sucker Punch i Night Slash?

Wydaje mi się, że takie atak powinny być dopisane (z rubryki Lvl up - PRZYNAJMNIEJ TE Z 1 POZIOMU). Jest to problem dla pokemonów, które ewoluują przez jakiś przedmiot, choć i pewnie inne pokemony mają jakieś wady. Gry pokemon mają to do siebie, że praktycznie zmienia się wszystko co serię i potem reszta się kiełbasi.

Move Reminder: Jednak jeśli tak nie zrobimy jak powyżej, to wchodzi w życie rola Move Reminder, który mógłby przypomnieć wszystkie nienauczone ataki, które pokemon powinien poznać wcześniej (rubryka Lvl Up). Jednak zmniejszyłby znacząco cenę za tę usługę.

Aktywności: Tutaj się raczej też nie zgodzę. Myślę że podsumowania wystarczą. Poza tym do końca roku przewiduję jeszcze dwa mini eventy, jest jeszcze mnóstwo opcji do zarobku jak łowiska, skup czy konkursy w gazetce.

Powrót do góry Go down
Sponsored content





Move Reminder i punkty aktywności Empty
PisanieTemat: Re: Move Reminder i punkty aktywności   Move Reminder i punkty aktywności Empty

Powrót do góry Go down
 
Move Reminder i punkty aktywności
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Move Reminder

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Pokemon Lagoon :: Sprawy Kraju :: Biurokracja :: Propozycje-
Skocz do: