IndeksIndeks  PortalPortal  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Skup ogólny

Go down 
+2
Banshee
Granola
6 posters
AutorWiadomość
Granola

Granola


Join date : 27/08/2020
Liczba postów : 51
Age : 24
Region : Citro
Starter : Shinx, „Jeanette”.
Profesja : Trener

Skup ogólny Empty
PisanieTemat: Skup ogólny   Skup ogólny Empty2020-10-25, 13:41

No więc.

Zdziwiona, że nie mamy takiego tematu w odpowiednim dziale, proponuję założenie skupu ogólnego. Skupiałby się on na sprzedawaniu rzeczy przeróżnych, zaczynając od key items a kończąc na Pokemonach.

Tak, każdy gracz może założyć swój stragan aczkolwiek nie jest powiedziane iż kiedykolwiek sprzeda owe przedmioty. Skup by temu zapobiegał - sprzedaż przebiegałaby szybko a gotówka wpadałaby łatwo w rączki gracza, który w danej chwili może pilnie potrzebować gotówki.

Key Items mogłyby chodzić w skupie za połowę ceny oryginalnej w sklepie. Pokemony natomiast mogłyby posiadać następujący przelicznik:
(korzystam z listy dostępnej tutaj klik. Legendy oczywiście nie podlegają sprzedaży)

Common - 50$ x poziom (np. Weedle o poziomie 5 -> 50$ x 5 = 250$ dla gracza)
Uncommon - 100$ x poziom
Rare - 250$ x poziom
Very Rare - 500$ x poziom
Super Rare - 1000$ x poziom

Ilość $ tylko proponowana. Można ją zmniejszyć lub i zwiększyć.
Powrót do góry Go down
Banshee

Banshee


Join date : 05/09/2020
Liczba postów : 73

Skup ogólny Empty
PisanieTemat: Re: Skup ogólny   Skup ogólny Empty2020-10-27, 11:43

Widzę, że niewielu ludzi się tu wypowiedziało, więc wpadnę~

Jestem na tak. Niech gracze mają jakąś drogę, by się pozbyć rzeczy z EQ, którymi nie są kompletnie zainteresowani. Co prawda stragany istnieją, ale tam też nie da rady opchnąć wszystkiego, bo jest mocno zależny od zainteresowania innych graczy.

Jeśli chodzi o ceny, nie mam pojęcia, czy są dobre, ale to bardziej od administracji zależy ustalenie jakiegoś balansu.
Powrót do góry Go down
Birdy

Birdy


Join date : 25/08/2020
Liczba postów : 126
Region : Johto
Starter : Meowth Moru

Skup ogólny Empty
PisanieTemat: Re: Skup ogólny   Skup ogólny Empty2020-10-27, 18:07

Już na poprzedniej odsłonie był takie sugestie... jeśli chodzi o skup samych przedmiotów to nie mam z tym problemu, chyba że ktoś poda jakiś sprzeciw.

Jestem jednak absolutnie przeciwna sprzedaży pokemonów. Nie chcę, by stały się one przedmiotami, gdzie ludzie będą je łapać tylko po to by "opchnąć" w skupie. Łapiemy te, które chcemy używać.

Myślałam jednak ostatnio na czymś w stylu "Wonder Trade". Tzn możliwością wymiany pokemona na zupełnie losowego stworka... temat jednak musiałby być dopracowany.

Ewentualnie coś w stylu adopcji, gdzie można by było oddać niechciane stworzenie.
Powrót do góry Go down
Lukas Volt
Admin
Lukas Volt


Join date : 08/08/2020
Liczba postów : 1172
Region : Kanto
Starter : Eevee
Profesja : Trener

Skup ogólny Empty
PisanieTemat: Re: Skup ogólny   Skup ogólny Empty2020-10-27, 20:06

Ja jestem podobnego zdania co Bridy. Skup jak najbardziej tak! Pokemony NIE

Vi już poruszyła wątek adopcyjny i to jest super. Będziemy nad tym pracować bo to świetny pomysł.

Birdy również podrzuciła pomysł Special Trade (coś jak w Pokemon Sword&Shield), które trzeba by było obgadać, ale też wydaje się być świetnym pomysłem.

Powrót do góry Go down
Vi
Admin
Vi


Join date : 28/09/2020
Liczba postów : 3094
Age : 28
Region : Kraj Ognia
Starter : Vulpix "Senzu"
Profesja : Trenerka/Mag Ognia

Skup ogólny Empty
PisanieTemat: Re: Skup ogólny   Skup ogólny Empty2020-10-27, 21:53

Special Trade moim zdaniem jest naprawdę świetnym pomysłem. I nawet mam na to pomysł. Zostałoby założone specjalnie konto, na które napływałyby skany pokemonów, które chcielibyśmy wymienić, tak, by kompletnie nikt nie miał pojęcia o tym, którego stworka oddajemy, prócz osoby za to odpowiedzialnej. Następnie nastąpiłoby losowanie, potwierdzone jakimś screenem czy coś i pokemony byłyby rozdawane. Musiałoby jednak wziąć udział 4-6 trenerów.

Co do skupu, jest to świetny pomysł i już mam do niego delikatną propozycję - A co, gdyby mniej "kasiasty" gracz mógł kupić taki "używany" przedmiot? Już tłumaczę.
Skup kupuje taką zwykłą wędkę za powiedzmy 50-60% jej wartości, a następnie sprzedaje w sklepie za powiedzmy 65-70%. Korzystanie z używanej wędki wiązałoby się z pewnymi stratami w połowach(Mniejsza kasa o jakieś przykładowo 5$ czy poziom pokemona niższy o 1). Korzystanie z używanej konewki z nikłego, powiedzmy 5% zagrożenia przelania lub nie podlania danej roślinki, albo po prostu zmniejszyło o 1 jagodę zysk. Nie miałoby to sensu w przypadku pokeballi, pudełek na pokeblocki czy innych tego typu, ale przynajmniej niektóre przedmioty można by było w ten sposób "spożytkować", by nie zalegały na wirtualnym śmietniku
Powrót do góry Go down
Birdy

Birdy


Join date : 25/08/2020
Liczba postów : 126
Region : Johto
Starter : Meowth Moru

Skup ogólny Empty
PisanieTemat: Re: Skup ogólny   Skup ogólny Empty2020-10-27, 22:06

Cytat :
Special Trade moim zdaniem jest naprawdę świetnym pomysłem. I nawet mam na to pomysł. Zostałoby założone specjalnie konto, na które napływałyby skany pokemonów, które chcielibyśmy wymienić, tak, by kompletnie nikt nie miał pojęcia o tym, którego stworka oddajemy, prócz osoby za to odpowiedzialnej. Następnie nastąpiłoby losowanie, potwierdzone jakimś screenem czy coś i pokemony byłyby rozdawane. Musiałoby jednak wziąć udział 4-6 trenerów.

Myślę, że jest to świetny pomysł.. nie wiem tylko, czy mamy na to wystarczającą ilość graczy. Myślę, że moglibyśmy jako adm dodawać po kilka pokemonów do puli, by za bardzo się nie powtarzały. Pokemony te będą przez nas losowane, nie wybierane.


Cytat :
Co do skupu, jest to świetny pomysł i już mam do niego delikatną propozycję - A co, gdyby mniej "kasiasty" gracz mógł kupić taki "używany" przedmiot? Już tłumaczę.
Skup kupuje taką zwykłą wędkę za powiedzmy 50-60% jej wartości, a następnie sprzedaje w sklepie za powiedzmy 65-70%. Korzystanie z używanej wędki wiązałoby się z pewnymi stratami w połowach(Mniejsza kasa o jakieś przykładowo 5$ czy poziom pokemona niższy o 1). Korzystanie z używanej konewki z nikłego, powiedzmy 5% zagrożenia przelania lub nie podlania danej roślinki, albo po prostu zmniejszyło o 1 jagodę zysk. Nie miałoby to sensu w przypadku pokeballi, pudełek na pokeblocki czy innych tego typu, ale przynajmniej niektóre przedmioty można by było w ten sposób "spożytkować", by nie zalegały na wirtualnym śmietniku

Pomysł jest niezły, ale moim zdaniem trudny w wykonaniu. Za dużo micromanaging, czego nikomu raczej nie będzie chciało się robić. Nic nie stoi na przeszkodzie, by gracze odkupywali od innych stare wędki, bez wpływu na ich działanie. Ale osobiście nie chciałoby mi się magazynować w skupie śmieci i liczyć ile tego tam jest, by potem można było je odkupywać z gorszą jakością etc etd.
Powrót do góry Go down
Vaphel

Vaphel


Join date : 24/08/2020
Liczba postów : 651
Starter : Piplup

Skup ogólny Empty
PisanieTemat: Re: Skup ogólny   Skup ogólny Empty2020-10-28, 11:01

Ja myślę, że powinniście stworzyć jakieś miejsce gdzie można by się pozbyć swoich niechcianych Pokemonów. Oosobiście uważam, że jak stworek pojawił się w fabule to i tam też powinien zniknąć, ale ja np. mam Riolu z eventu, którego nie chcę i nie mam z nim co zrobić. Niekoniecznie chciałbym go sprzedać, ale wymiana na coś innego byłaby fajna. Nie sądzę by kierowanie się częstością występowania danego Pokemona w grze była dobra tu na forum, gdzie łatwiej spotkać coś rzadszego niż pospolitszego. Też fajnie by było, gdyby za dodatkową opłatą można było wskazać np. 4-5 stworków z których byłby wylosowany wymieniony.
Powrót do góry Go down
Birdy

Birdy


Join date : 25/08/2020
Liczba postów : 126
Region : Johto
Starter : Meowth Moru

Skup ogólny Empty
PisanieTemat: Re: Skup ogólny   Skup ogólny Empty2020-10-28, 11:21

Może po prostu, by nie utrudniać, zrobimy Wonder Trade jako wymianę na całkowicie losowego pokemona? Ktoś zamieszcza pokemona do wymiany, admin albo mod losuje trzy razy [rand] 1, 885 [/ rand].

885 to ostatni nie-legendarny pokemon national dexu.

I wtedy bierzemy pierwszy wynik, który nie przedstawia legendy, albo skamieliny i robimy skan pierwszego stadium ewolucji danego pokemona.

Jeśli wylosujemy pokemona, który nam się nie spodoba, możemy znów go wymienić.

A by ludzie tego nie nadużywali i nie łapali pokemonów z nadzieją, że uda się wylosować coś lepszego, wprowadziłabym opłaty za taką usługę. Np $150.


EDIT: Albo nawet można dać graczowi możliwość wyboru jednego z tych trzech numerów, poza tymi które są właśnie legendą, albo skamieliną. Skoro już i tak by za to płacili, a dzięki temu nie musieliby znów wymieniać danego pokemona.

Możnaby używać też tej strony: https://ptgigi.com/code/random-pokemon-generator/
Ale w takim wypadku myślę, że tylko adm by losowała.
Powrót do góry Go down
Vaphel

Vaphel


Join date : 24/08/2020
Liczba postów : 651
Starter : Piplup

Skup ogólny Empty
PisanieTemat: Re: Skup ogólny   Skup ogólny Empty2020-10-28, 11:47

Też dobry pomysł, ale uważam, ze level wymienionego stworka powinien być taki sam jak tego, którego się oddaje.
Powrót do góry Go down
Vi
Admin
Vi


Join date : 28/09/2020
Liczba postów : 3094
Age : 28
Region : Kraj Ognia
Starter : Vulpix "Senzu"
Profesja : Trenerka/Mag Ognia

Skup ogólny Empty
PisanieTemat: Re: Skup ogólny   Skup ogólny Empty2020-10-28, 19:46

Poziomy poziomami. A co z tymi MT, TM i tak dalej, których na przykład ludzie pokemona już zdążyli nauczyć? Bo, na przykład stworek po prostu nagle stał się dla nich gorszy, bo znaleźli coś lepszego, albo po prostu chcą go dać na WT? Też byłyby losowane, czy po prostu do wyboru?
Powrót do góry Go down
Birdy

Birdy


Join date : 25/08/2020
Liczba postów : 126
Region : Johto
Starter : Meowth Moru

Skup ogólny Empty
PisanieTemat: Re: Skup ogólny   Skup ogólny Empty2020-10-28, 20:20

Zakładam, że ktoś kto chce się pozbyć pokemona w niego nie inwestuje... nie przewiduję, by pokemony z wonder trade miały odgórnie wyuczone TMy. Egg Move będą miały tak jak wszystkie.

Tzn uważam, że nikt nikogo nie zmusza do wymiany pokemona, który ma już coś tam wyuczone, więc nie widzę dlaczego Wonder Trade miałby im wynagradzać decyzję o wymianie skoro już teraz dawałby opcję wyboru jednego z trzech zupełnie losowych stworków.

To chyba normalne, że jeśli pozbywasz się pokemona to też wyrzucasz cały wysiłek jaki w niego włożyłeś, chęć wymiany musi być wystarczająco silna, by to zrobić.


Poziom pokemona wymienionego:

Wyobraźmy sobie taką sytuację - mam sporo pokemonów na wysokich poziomach. Za chwilę walczę o 4 odznakę Johto i w pewnym momencie pewnie pojadę do innego regionu. I wobec tego, zamiast oddać pokemony do boxu i łapać nowe, miałabym mieć możliwość wymienić wszystkie swoje pokemony, które będą już na 35+ poziomie na zupełnie nową drużynę, gdzie za każdym razem mogę wybierać 1 z 3 losowych pokemonów?

Myślę, że to mogłoby zadziałać tylko w jednym wypadku - jeśli koszt wymiany wzrastałby razem z poziomem pokemona, co zniechęcałoby ludzi do wymiany wysoko poziomowych stworków.

Np coś takiego:

1-5 lvl - 100$
6-10 lvl - 250$
11-15 lvl - 500$
16-20 lvl - 800$
21-25 lvl - 1200$
26-30 lvl - 1600$
31-35 lvl - 2200$
36-40 lvl - 3000$

etc.
Powrót do góry Go down
Vi
Admin
Vi


Join date : 28/09/2020
Liczba postów : 3094
Age : 28
Region : Kraj Ognia
Starter : Vulpix "Senzu"
Profesja : Trenerka/Mag Ognia

Skup ogólny Empty
PisanieTemat: Re: Skup ogólny   Skup ogólny Empty2020-10-28, 21:23

Czyli, w dużym skrócie, chcemy robić wonder trade, ale gracz, który ma pokemona z 35 poziomem miałby za ten sam poziom zapłacić, 2200$, plus nie miałby szansy na odzyskanie czasu związanego z treningiem pokemonów, tylko i wyłącznie dlatego, że nikt nie przewiduje, że ktoś chciałby zrobić wymianę lubianego stworka na być może coś lepszego?

Według mnie to nie jest dobry pomysł. Ja na przykład chciałabym złapać powiedzmy Emolgę, wytrenować ją do pewnego poziomu, i potem móc wymienić, nie musząc płacić za to horrendalnej sumy z kosmosu. Nie taka była idea Wonder Trade, z tego co pamiętam. Fakt, można było tam trafić na Rattatę z 1 poziomem, ale można było trafić na Shiny Gengara z 65 poziomem i dobrym movesetem. Jestem na nie co do tych "cen". O wiele lepiej do całego systemu pasowało by "losowanie" poziomu moim zdaniem

EDIT - rozumiem, że celem tego jest "zniechęcanie" do wystawiania na WT stworków wysokiego poziomu, ale, jakby, dokładnie ta sama rozpiska zniechęca do WT w ogóle. Przynajmniej mnie. A to, że nikt nikogo nie zmusza, nie oznacza, że nie będzie nikogo, kto nie chciałby czegoś takiego zrobić. I nie "wyrzucasz" pokemona. Wymieniasz go. To jest, moim skromnym zdaniem, ogromna różnica.
Powrót do góry Go down
Lukas Volt
Admin
Lukas Volt


Join date : 08/08/2020
Liczba postów : 1172
Region : Kanto
Starter : Eevee
Profesja : Trener

Skup ogólny Empty
PisanieTemat: Re: Skup ogólny   Skup ogólny Empty2020-11-23, 22:56

PODSUMOWUJĘ TEMAT SKUPU:

Skup Ogólny powstanie i będzie skupywał przedmioty, które są wycenione na naszym forum. Każdy przedmiot będziecie mogli sprzedać za 50% wartości (Zawsze możecie odtworzyć targ i odsprzedać graczom za swoją cenę). Więc czekajcie na Aktualizacje!

TEMAT ZAMYKAM!
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Skup ogólny Empty
PisanieTemat: Re: Skup ogólny   Skup ogólny Empty

Powrót do góry Go down
 
Skup ogólny
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Skup

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Pokemon Lagoon :: Sprawy Kraju :: Biurokracja :: Propozycje-
Skocz do: