IndeksIndeks  PortalPortal  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Zarobkowanie

Go down 
4 posters
AutorWiadomość
Vi
Admin
Vi


Join date : 28/09/2020
Liczba postów : 3094
Age : 28
Region : Kraj Ognia
Starter : Vulpix "Senzu"
Profesja : Trenerka/Mag Ognia

Zarobkowanie Empty
PisanieTemat: Zarobkowanie   Zarobkowanie Empty2020-10-18, 14:14

Ceny przedmiotów są wysokie. TM, TR, przedmioty ewolucyjne, nawet wędka dla zawodowców czy inkubator. Miejsc do otrzymania gotówki jest parę, ale kto powiedział, że jest ich za dużo? Moim zdaniem można by utworzyć parę nowych.

Proponuję stworzenie miejsc pracy - ale nie bezsensownej pisaniny "przychodzę do tego tematu i robię coś, co jest nikomu niepotrzebne" jak to bywa na innych forach. Proponuję...

A) Pisanie artykułów do gazetki/tworzenie doń zagadek - chwilowo mamy tam tylko to, co Lukas znajdzie/wykombinuje. Dlaczego by nie zatrudnić paru osób, które raz na 2 tygodnie naprzemiennie pisałyby małe artykuliki na jakiś interesujący temat? Gdyby 2 osoby napisały po 1 rzeczy gazetki stałaby się ciekawsze
B) Większą ilość mini-eventów. Nie mam na myśli eventów na dzień chłopaka, czy kalendarzy adwentowych, ale eventów "z głupiego powodu". Na przykład dzisiaj mamy dzień języka arabskiego, wiedzieliście o tym? W niedzielę mamy dzień ryby. I z tego powodu na przykład mogłoby być dodatkowe łowienie. 7 stycznia w czwartek jest dzień dziwaka. W ten dzień Mr.Mime mógłby przyjechać do Laguny i rozdawać cukierki. Każdy, kto się skusi na cuksa, ma 20% szansy na coś pozytywnego, 20% na negatywnego(no bo Mr. Mime to w końcu dziwka i cholera wie, co mu do głowy przyjdzie), i 60% szans na to, że to będzie zwykły cukierek. I tak dalej, i tak dalej, kalendarz głupich świąt jest pełny okazji, nie trzeba wykorzystywać wszystkich, prawda?
C) Kociołki Hattrene. Mamy tam przepisy. Przepraszam, przepis. Jeden. A gdyby zatrudnić osoby do wymyślania nowych przepisów, ekskluzywnych dla Laguny? Mamy tosty. A dlaczego nie mamy na przykład... sałatki z owoców? Albo shake'a z mleka Miltanka z odrobiną miodu Combee? Albo sosu mięsnego z Deerlinga?
D) I w końcu walki. Battle Tower wygląda świetnie, przynajmniej dla mnie, uwielbiającej walki. A co gdyby zrobić mini turnieje showdown? Każdy tę grę zna, kilka osób z forum ją lubi, można zrobić miniturnieje monotype, ou, nawet randomy bo szczęście ważny czynnik

Nie mówię, że miałyby to być rzeczy opłacane milionami. Ale zawsze trochu grosza wpadnie, czyż nie?
Powrót do góry Go down
Lumière

Lumière


Join date : 09/08/2020
Liczba postów : 699
Age : 25
Region : Unova
Starter : Igglybuff
Profesja : Człowiek Renesansu

Zarobkowanie Empty
PisanieTemat: Re: Zarobkowanie   Zarobkowanie Empty2020-10-18, 14:41

https://pokemon-lagoon.forumpolish.com/t60-money-money-money

Po pierwsze, polecam zapoznać się z tym tematem.

Po drugie, planowałem dodać oferty prac na forum w związku z dodaniem chociażby okienka adopcyjnego (tutaj planowałem dodać Opiekunkę, która dostawała by gażę za opiekę nad porzuconymi stworkami).

Po trzecie, odniosę się teraz do Twojej propozycji bezpośrednio:
A) Kiedyś robiliśmy taką opcję, ale ludzie mieli to w dupie lekko. Oczywiście możliwość odnowienia tej czynności istnieje, jeśli tylko znajdą się chętni Smile

B) Mini-eventy tak naprawdę dopiero wchodzą, testowaliśmy najpierw polowanie, teraz Pokazy, krok po kroku staramy się rozwiązywać takie sprawy, natomiast fakty są takie, iż mini-eventów będzie więcej i będą gwarantować wam różne fanty Very Happy

C) Tutaj Ci przerwę, ponieważ nie doczytałaś wszystkich tematów. System kulinarny jest powolutku rozbudowywany, a póki co nikt jeszcze nie ma dostępu do przepisów. Z tego tytułu dałem sobie czas na ich tworzenie. Natomiast w odpowiedzi na Twoje pytanie: Szefowie Poziomu Mistrzowskiego mogą wykonywać dania własnej inwencji - taki był mój zamysł przynajmniej. Strefa kulinarna póki co ma małą frekwencję, jednak planuję jej rozwój.

D) Znowu jakbyś czytała mi w myślach, ponieważ sam pomysł z Lukiem mamy dawno obgadany, tylko nie mieliśmy jeszcze czasu go wdrożyć.

Co do przedstawionych przez Ciebie rozwiązań - jestem jak najbardziej na TAK, ewentualnie można pomyśleć nad dodatkowymi pomysłami. Proszę - zajrzyjcie do tematu, który podlinkowałem wyżej i dajcie znać, czy macie jeszcze jakieś fajne propozycje co do zarabiania na forum, jesteśmy otwarci na propozycje Very Happy
Powrót do góry Go down
Vaphel

Vaphel


Join date : 24/08/2020
Liczba postów : 651
Starter : Piplup

Zarobkowanie Empty
PisanieTemat: Re: Zarobkowanie   Zarobkowanie Empty2020-10-18, 14:47

A ja proponuję dawać nagrody comiesięczne za aktywność:
- najaktywniejszy uzytkownik
- najczesciej odwiedzana gra
- najaktywniejszy gracz
- najaktywniejszy mg
- cos jeszcze....
Powrót do góry Go down
Vi
Admin
Vi


Join date : 28/09/2020
Liczba postów : 3094
Age : 28
Region : Kraj Ognia
Starter : Vulpix "Senzu"
Profesja : Trenerka/Mag Ognia

Zarobkowanie Empty
PisanieTemat: Re: Zarobkowanie   Zarobkowanie Empty2020-10-18, 14:51

Lumière. Przeczytałam, jednak w innym temacie napisałam co myślę o tym zarobkowaniu i o cenach, nie chcąc się powtarzać odsyłam do propozycji Vaphela odnośnie TM.
Odniosę się tylko do punktu C - Owszem, jeszcze nikt nie ma do nich dostępu, ale to się zmieni, kiedyś. Czemu by nie zatrudnić szefów kuchni z obcych krain, by podzielili się swoimi przepisami, ZANIM ktokolwiek dotrze do poziomu mistrzowskiego?

I krótka notka do A - skoro to proponuję, to ja bym była chętna. I być może nowe osoby, jeżeli reklamy wejdą w życie i takowe dotrą na forum. Kto wie?

Vaphel - Najczęściej odwiedzana gra? Znaczy jak to masz zamiar wyliczyć? Sami MG i gracze wbijają dużo odwiedzeń, chociażby czytając, bez odpisywania. Z tego mogłoby wyjść chore "Ej, odwiedzaj moją grę, poczytaj, jest super!"

Najaktywniejszy gracz - bez sensu. To zależy w dużej mierze od MG
Najaktywniejszy MG - to samo. Poza tym MG mają swoje, osobne nagrody za aktywność, chyba starczy
Powrót do góry Go down
Vaphel

Vaphel


Join date : 24/08/2020
Liczba postów : 651
Starter : Piplup

Zarobkowanie Empty
PisanieTemat: Re: Zarobkowanie   Zarobkowanie Empty2020-10-18, 14:57

Takie nagrody zwiększają zaangazowanie graczy. Powinnismy rozwijać przede wszystkim strefę fabularna a nie dodatkowe rzeczy. Na pierwszych polskich pokepbf w ogole były tylko gry i wszyscy byli zadowoleni. Teraz ja mając 4 poki i będąc na poczatku swojej przygody mam wyuczona cała masę ataków a powinno być na odwrót.
Powrót do góry Go down
Vi
Admin
Vi


Join date : 28/09/2020
Liczba postów : 3094
Age : 28
Region : Kraj Ognia
Starter : Vulpix "Senzu"
Profesja : Trenerka/Mag Ognia

Zarobkowanie Empty
PisanieTemat: Re: Zarobkowanie   Zarobkowanie Empty2020-10-18, 15:16

Widzisz, Ty masz 4 poki z wyuczoną masą ataków. Ja mam 1. Lukas na 9 stronie przygody ma 3, a Kyon na 5 stronie przygody nie ma nawet skanu startera. Każdy inaczej gra. Ja przygodę i aktywności, jak to nazwałeś, dodatkowe mam w tej samej kategorii - rozrywki. Plus, nie odpowiedziałeś na pytanie - jak chcesz wyliczyć "najczęściej" odwiedzaną grę? Na podstawie wyświetleń? Ilości postów?
MG mają już swoje nagrody za zaangażowanie, tak jak powiedziałam, i to całkiem niezłe. A gracze w większości mają prace, czasem dzieci, różne inne rzeczy do zrobienia, nie wydaje mi się, żeby szansa zdobycia 200$(bo biorąc pod uwagę kasę z eventów nie uważam, żeby administracja dała więcej) motywowała ich do odrywania się od czegoś w oczekiwaniu, że ich MG odpisze i będą mogli być aktywniejsi.

Natomiast jestem za nagrodą dla najaktywniejszego użytkownika. Tyle, że widzę w tym jeden, maleńki minusik - otóż najaktywniejszy użytkownik bierze udział w całym forum, co za tym idzie i tak zgarnia o wiele więcej niż użytkownik siedzący tylko w swojej przygodzie. Chcemy go zatem nagradzać za to, że używa "dodatków" do forum, których, według Ciebie, nie powinniśmy aż tak rozwijać. Więc jak?
Powrót do góry Go down
Lumière

Lumière


Join date : 09/08/2020
Liczba postów : 699
Age : 25
Region : Unova
Starter : Igglybuff
Profesja : Człowiek Renesansu

Zarobkowanie Empty
PisanieTemat: Re: Zarobkowanie   Zarobkowanie Empty2020-10-18, 15:25

Jeśli chodzi o nagrody typu, który wymieniłeś - mamy z Królową Kier @Queen of Hearts (popraw mnie jeśli się mylę) plan, aby co kwartał robić podsumowanie. Niestety nie pamiętam dokładnie jakie tam aspekty będą poruszane. Z tego co wiem na pewno aktywność forumowa będzie nagradzana. Więcej szczegółów tutaj pewnie poruszy moja współ-adminka Queen.

Pamiętam pierwsze PBFy. Ja i @Michael doskonale znamy temat. Eternal to było coś. Wtedy mój drogi pamiętam, że było jeszcze trudniej niż jest obecnie. Każdy miał swojego startera, mógł go uczyć dowolnego ruchu (limit też przekraczał 4). Treningi raz dziennie i pod koniec tygodnia osoby odpowiedzialne sprawdzały trening i według swojej subiektywnej opinii stwierdzały, czy Twój trening się udał. Polowania były zawsze w ten sam dzień tygodnia, zazwyczaj piątek wieczorem. Każdy musiał być cały czas podczas takiego eventu, była kolejka i miałeś 15min na zrobienie swojego odpisu. Nie zrobiłeś - odpadałeś. Oprócz tego - nie było przygód stricte. Były tylko strefy fabularne. Nie było MG. Wszyscy chodzili i robili co im się żywnie podobała w strefach fabularnych. Nie było tam poziomów ani expa. Eventy były czymś normalnym i wszyscy brali udział. Wszyscy siedzieli na czacie i pisali ze sobą. Gazetkę czytał każdy i każdy się do niej odnosił. A dzisiaj? Ludzie są hermetyczni, zamknięci. Wolą siedzieć w swoich przygodach, mają wylane na socjalizację w postaci wydarzeń forumowych - o pisaniu na czacie godzinami mogę pomarzyć. Jedyne co potrafią obecnie ludzie robić - to narzekać na to, co drugi wymyślił. Za moich młodych lat forumowych - co powiedziała Administracja, to było na klatę i nie było pierdnięcia. Każdy miał w miarę luźną rękę. Sędziowie oceniali nie na podstawie liczb, czy danych, a na podstawie fabularnej rozgrywki. Wszyscy wspólnie przeżywali każde wydarzenie na forum - od małej walki między forumowymi koksami, przez Przygody (to były takie osobne eventy), po Pokazy, udziały w kasynie, aż po Polowania, Eventy, a nawet śmierć jednego z użytkowników. Dziś jest to czarna magia.

Co do Twojego argumentu o tych atakach. Forum ma mechanikę, gdzie zamiast limitować ataki, które posiadamy, limitujemy jedynie ich używanie w walce. Mogę zrobić nakaz wybrania 4 ataków, jeśli tak bardzo Ci przeszkadza taka forma. Jeśli przeszkadza Ci nadmiar ataków, to ich nie ucz - taką mechanikę ustaliliśmy, iż można trenować więcej niż 4 ruchy i tak to forum działa. Poza tym, każdy miał opcję zacząć od nowa, z jednym pokemonem i jego podstawowymi ruchami. Ja na przykład skorzystałem, zostawiając cały swój dobytek.

Powrót do góry Go down
Vaphel

Vaphel


Join date : 24/08/2020
Liczba postów : 651
Starter : Piplup

Zarobkowanie Empty
PisanieTemat: Re: Zarobkowanie   Zarobkowanie Empty2020-10-18, 15:51

Czytając Twoją wypowiedź wiem, że nie pamietasz. Eternal to mlodziutkie forum. Na moim bodajże pierwszym pbfie, podczepionym pod Pokemon Orange, były tylko działy mg. Daleko potem doszedł sklep. Wszystko odbywało się w grze - zarobkowanie, kupowanie, nauka atakow, treningi, Pokemona można było tylko zdobyć w grze. Nikt nie przejmował się co prawda jakością odpisów ani ich długością, ale grało się fajnie. Ludzie czytali swoje gry i dyskutowali o ich fabulach. To nie wroci z prostej przyczyny - ludzie, którzy tam grali nie mają obecnie tyle czasu by tak prowadzić rozgrywki.
Uważam, że nie powinno być za łatwo (miałem na crystalu ponad 30 wykoksowanych pokow - nuda), ale sami wiemy jak ulotne są takie fora a ja choć raz chciałbym wziąć udział w Grand Final. Co do ilości ataków to każdy kto mnie zna wie, że bym chętnie poszedł na cztery ataki.
Co do najczesciej odwiedzanej gry to oczywiście po ilości odsłon. Nie chce mi się wierzyć, że ludzie będą nabijali sobie statystyki. Mi by się nie chciało.
Powrót do góry Go down
Lukas Volt
Admin
Lukas Volt


Join date : 08/08/2020
Liczba postów : 1172
Region : Kanto
Starter : Eevee
Profesja : Trener

Zarobkowanie Empty
PisanieTemat: Re: Zarobkowanie   Zarobkowanie Empty2020-10-18, 21:31

A) Chętnie przyjmę jakiś redaktorków z doskoku i w Pelliper Express na pewno o tym napiszę.

B) Mini-Eventy są w drodze. Tak jak Lumi pisał chcieliśmy zrobić na początek małe kroczki (polowanie, pokaz i ruszyć powoli z kolejnymi by nie przytłoczyć graczy na początek)

C) Kociołki Hattrene - Działka Lumiego XD

D) Turniejowe Showdown, oooch to już rozmawiałem z Lumim i nawet gdzieś wleciał pomysł by używać pokemonow z FORUM! (oczywiscie powiedzmy na 100LV.), ale to dopiero zarys tego przedsięwzięcia. Aktualnie będziemy skupiać się na Adopcjach i Zarobkach, a następnie możemy przejść do Showdown.

Wydaje mi się, że rozwiałem wasze wątpliwości. Skupimy się teraz by w mini eventach zapewnić wam większą ilość pieniędzy.

TEMAT ZAMYKAM
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Zarobkowanie Empty
PisanieTemat: Re: Zarobkowanie   Zarobkowanie Empty

Powrót do góry Go down
 
Zarobkowanie
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Pokemon Lagoon :: Sprawy Kraju :: Biurokracja :: Propozycje-
Skocz do: