IndeksIndeks  PortalPortal  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Złego Wilka Zasad Kilka

Go down 
AutorWiadomość
Vi
Admin
Vi


Join date : 28/09/2020
Liczba postów : 3094
Age : 28
Region : Kraj Ognia
Starter : Vulpix "Senzu"
Profesja : Trenerka/Mag Ognia

Złego Wilka Zasad Kilka Empty
PisanieTemat: Złego Wilka Zasad Kilka   Złego Wilka Zasad Kilka Empty2020-10-11, 01:34

Witajcie, moi kochani. Ponieważ forum niektórych rzeczy nie dopowiada, inne zaś są kompletnie pominięte, uznałam, iż warto by było, abyście mieli co do wszystkiego sto procent pewności. Dlatego też zawieram tutaj moje małe zasady.

1. Nie akceptuję pokemonów/itemów z "dupy"
Co mam przez to na myśli? Podam przykład. Walczysz z Pichu. Pokonujesz go, ten pada, szukasz po kieszeniach pokeballa... O kurczę, nie ma! Przerywasz odpis, szybciutko biegniesz do działu trenerskiego, dokupujesz pokeball i rzucasz nim w pokemona. NIE. Nie masz pokeballa to nie masz, trudno, powinieneś być trenerem przygotowanym na nagłe sytuacje. Wszelakie tego typu "oszustwa" będą przeze mnie tępione bezlitośnie. To samo z pokemonami. NIE MA używania pokemona, którego przeniosło się z PC do KP między postami. Każdy item i każdego pokemona należy "wprowadzić" poprzez odpowiedni dział/informację na PW/discordzie. Jeżeli pokemon/przedmiot jest w PC, nie martw się. Nie musisz biec do najbliższej wioski, bo...

2. Dostęp do PC masz zewsząd
Tak, dobrze czytacie. Na początku każdej podróży w świecie Wilkła dostaniecie specjalne urządzenie, zwane PIP(Piekielnie Inteligentne Pudełko). PIP-a posiada mały wyświetlacz, dzięki któremu możecie się połączyć ze swoim PC i wybrać przedmioty do przetransferowania. Nowoczesna technologia oraz współpraca z ptactwem dostosowanym do Twojego regionu pozwoli zawędrować do Ciebie paczuszce przy następnym poście MG. W ten sam sposób możecie przenosić pokemony/przedmioty do PC.
UWAGA. PRZEDMIOT TEN, JEŻELI DOPISZECIE DO EKWIPUNKU MUSI MIEĆ DOPISEK *PRZEDMIOT FABULARNY*

3. Każdy dostępny starter jest dostępny...
... Ale jeżeli zamierzasz startować z Magikarpiem i koksić go poza przygodą, życzę powodzenia u innego MG. To samo tyczy się wszelakich pokemonów, których jedynym atakiem jest atak nie robiący kompletnie nic. W dziale Wilka się walczy, a taki pokemon oznacza automatyczny walkower. Przykro mi. Dyskryminacja ryb, ot co. A skoro mowa o walkach...

4. Walki są specyficzne
Dlaczego? Walcząc nie będziesz miał pojęcia na jakim poziomie jest Twój przeciwnik, ile DOKŁADNIE życia zostało każdemu z was, jakie oponent zna ataki, jakie i ile ma pokemonów(chyba, że poznałeś go wcześniej. Wtedy jednak wiesz tylko tyle, ile wiesz, nic poza tym). Będziesz za to doskonale znać teren otaczający pole walki, pogodę, i całą resztę. Walki są WYŁĄCZNIE opisowe. Opisowo ukazane będzie HP stworków, opisowe będą wszelkie statusy, wszystko. A co za tym idzie...

5. Uważaj, co robisz
Niby nic, ale każdy atak ma swoje konsekwencje. Walczysz w lesie? Zastanów się, czy aby używanie Flamethrower na suchej ściółce w środku upalnego lata tydzień od ostatniego deszczu to na pewno dobry pomysł. No, chyba, że chcesz usmażyć siebie i przeciwnika.
Tak. Twój pokemon może umrzeć, zostać okaleczony i tak dalej. Ty również. I to niezależnie od tego, czy zgadzaliśmy się na sceny 18+, czy nie. Śmierć da się opisać i bez tego, uwierz mi. Jednak w ten sposób będą karane tylko i wyłącznie przypadki skrajnej głupoty. Wydarzenia losowe, jak zawalenie się mostu, czy nagłe uderzenie pioruna, czy nawet atak grupy fioletowych pokemonów z ognistymi atakami nigdy nie skończy się Game Overem, bo mam takie widzimisię.

6. Kolejka to nie tura
Co przez to rozumiem - Podczas walki rozróżniam kolejki i tury. Każda tura ma 4 kolejki, podczas których możecie użyć ataku, kombinacji ataków lub przedmiotu leczącego. Kombinacja ataków musi być logiczna, to znaczy kombinacją może być Thunder Fang + Ice Fang, ale już nie Rain Dance + Sunny Day(Rain Dance + Mist jak najbardziej). Kombinacja taka zabiera jedną kolejkę.
Statusy liczone są co kolejkę. Gdy pokemon jest sparaliżowany co kolejkę ma szansę na paraliż. Trucizna zabiera życie co kolejkę. UWAGA - Poważne zatrucie zwiększa siłę co TURĘ, nie co kolejkę.
Pokeball może być użyty w każdej chwili, jednak największą skuteczność posiada, gdy pokemon został już pokonany. Należy wtedy bezzwłocznie okazać chęć adoptowania pokemona, gdyż od tego zależy przydział poziomów

7. Rejonizacja
Przyjmuję wszystkie regiony, przyjmuję też gry, które nie toczą się w regionach. Ale jeżeli zdecydujesz się grać w świecie pokemon, wiedz, że pokemony to nie służba zdrowia, podlegają rejonizacji, i choć nie będzie niemożliwym znaleźć pokemona z innego regionu, będzie to wyjątkowa rzadkość. Trenerzy, oczywiście, nie podlegają rejonizacji. Co ich powstrzyma, tabliczka z zakazem? Side note - Twój starter NIE MUSI być z regionu, w którym startujesz. Są różne sposoby zdobycia takowego, nie tylko od profesora czy w trawie, nieprawdaż?

8. Kontakt
Preferuję Discorda. Forum ma skopane wysyłanie PW, ale ponoć i to się da jakoś naprawić, wystarczy chyba dodać do znajomych, choć 100% pewności nie posiadam. W przypadkach osób nie posiadających Discorda mogę podać również Facebooka. A jeżeli i to Cię nie satysfakcjonuje, mam też Whatsupa, mogę reaktywować GG, mogę poszukać w odmętach programów Skype'a lub możemy się umówić na innym komunikatorze. Jestem dość elastycznym MG, ale...

9. Lepiej nie drażnij Wilka
I nie mam na myśli drażnienia typu delikatne robienie sobie jaj na komunikatorach, czy coś w tym stylu. Mam na myśli mędzenie o odpis, pukanie o jakiegoś specyficznego pokemona, pieniążki, jaja, przedmioty i tak dalej, i tym podobne.
Ja naprawdę lubię odpisywać i będę to robić dość często. Jednak jeżeli nie będzie mnie dwa, trzy tygodnie, albo będę, ale nie ruszę działu MG, nie oznacza to, że znudziło mi się i już nie wrócę. Oznacza to, że jestem chora, zbieram wenę twórczą, albo po prostu najzwyczajniej w świecie nie mam na tyle czasu, by wyskrobać jakiś ciekawy post. Przepraszam. Jestem tylko wilkłem. Będę was rozpieszczać odpisami ile wlezie, ale czasem mam prawo mieć zły miesiąc.
Co do nyndzenia o przedmioty - nienawidzę tego. Jeżeli dostanę prośbę, odmówię. Jeżeli dostanę ją ponownie, możecie być pewni, że takowa rzecz nie pojawi się w waszej przygodzie przez następne 10 stron, nawet, jeżeli właśnie miałam ją wrzucić. Jeżeli usłyszę kolejną prośbę/dowiem się, że marudzicie... Cóż, MG obrodziło jak królików, nie jestem jedyna, droga wolna.

10. Przywiązanie w przygodach
Jak dobrze wiemy, przywiązanie można dostać również w przygodzie. Ale... za co?
- Za zabawę z pokemonami, trwającą dłużej niż 2 posty/200 słów - w zależności od jakości od -1 do 3%
- Za walki - w zależności od podejścia do pokemona oraz wyniku walki od -2 do 5%
- Za trening - każdy nauczony atak to jednocześnie 2% przywiązania(Tylko dla osób nie korzystających z treningu w Dojo)
- Za dobre/złe traktowanie pokemona - Tu w zależności od przewinienia od -5 do 7%. Pokemony to żywe istoty
- Za inne, bonusowe rzeczy - w zależności od sytuacji od -3 do 5%
Tak, minusowe przywiązanie trudniej otrzymać. Takie były jego założenia i tego będę się trzymać.

11. Zasady odpisów
Jak wszyscy dobrze wiemy(Albo powinniśmy wiedzieć) odpis w przygodzie musi zawierać co najmniej 5 linijek. Ja wymagam co najmniej 8 linijek. Z 5 linijek naprawdę ciężko jest napisać sensowny post, zwłaszcza, jeśli brzmi on, mniej więcej, "lanie wody na 3 linijki, rzucenie słówka do towarzysza, a potem decyzja o poruszaniu się naprzód". To nie jest odpis, który mnie satysfakcjonuje. Jeśli Twoje odpisy mnie nie usatysfakcjonują, nie będę się wahać przed pożegnaniem się. Gra ma być przyjemnością dla gracza, ale też i dla MG

12. Wagabundowie
No więc na forum powstała ranga, która pozwala graczowi na kompletne zignorowanie całej reszty forum, nie uwzględniając polowań i pokazów, Battle Tower oraz międzyforumowych wymian. Bardzo chętnie przyjmuję takie osoby. Jak to wygląda u Wilkła?
Walki - Tutaj bez zmian. Regulamin forumowy obejmuje zdobywania poziomów w przygodach, a system walki nie wymaga reszty forum.
SPA/Odpoczynek - Tu rzecz robi się nieco bardziej skomplikowana. Nie wsadzę Cię w pociąg i nie wyślę do najbliższego kurortu, ale w każdym mieście jest co najmniej jedno miejsce wypoczynkowe, w którym możesz zadbać o swoje pokemony. Może to być hotel, salon masażu, urocza polanka w lesie lub coś podobnego
Ogródki - No więc masz przyjaciół i domy, prawda? A jak nie masz, możecie znaleźć jedno miejsce, w którym nic akurat nie rośnie i zostawić tam jednego pokemona, by dbał o roślinki. Musisz pamiętać, by codziennie monitorować postęp roślinek, nakazując pokemonowi bądź przyjacielowi podlanie ich. Dostaniesz specjalny, fabularny przedmiot pod nazwą SEED(Samoistnie ewoluująca ewidencja dendryczna), której zadaniem będzie wysyłanie pokemonom/przyjaciołom sygnału nakazującego podlanie(A Tobie informacje o ilości jagód do odbioru), jednak należy je aktywować manualnie. Cóż za zapominalskie stworzenia! Rozrost, ilość i jakość owoców będzie taka sama, jakbyście sadzili pozaprzygodowo. Pamiętajcie jedynie, że chodzi o dni w przygodzie, a nie te kalendarzowe! Czasem możecie również spotkać kupca, który sprzedaje jagody! Cena będzie zależna od wielu rzeczy. Specjalnie dla was PIP-a dostaje ulepszenie, które pozwoli przenosić nasiona i dojrzałe jagody między "farmą" a waszą lokacją.
Treningi - Trening odbywający się w przygodzie niczym nie będzie się różnił od treningu w dziale do tego przeznaczonym. Nie będziecie wiedzieli ile gwiazdek zdobył pokemon, ale procenty treningów będą już dla was jawne.
Sklep, Skup - Tak jak w dziale do tego, w każdym mieście znajduje się jakiś sklep. Nie oznacza to, że każdy sklep jest w każdym mieście, o nie. Czasem może to być stragan z jagodami, czasem skup przedmiotów, a czasami sklep z wędkami i przynętami. Ceny jednak będą takie jak w dziale
Wędkowanie - Odbywa się na tej samej zasadzie co w dziale, jednak tutaj dni liczą się jako kalendarzowe. Skąd ta różnica? Jeśli przerwiesz strike wędkowania, nie dostajesz żadnego debuffa. Oczywiście najpierw musisz kupić wędkę, a do tego musisz znaleźć odpowiedni sklep... Dodatkowo, użycie wykopanych robaczków, chleba czy innego badziewia zwiększa szansę na spotkanie pokemona. Jednak walka będzie pełnowymiarowa, liczona jako normalna walka w przygodzie, i nawet ultraball nie da Ci 100% pewności, że złapiesz to, czego chcesz.
Gotowanie pokeblocków i poffinek - Do tego musisz znaleźć kuchnię i mieć odpowiednie składniki. Punkty liczone będą dokładnie tak, jak w dziale, jednak każdy przepis musisz najpierw znaleźć/nauczyć się go od kogoś innego.

Jeżeli chcesz wykonać daną aktywność, daj znać w odpisie. Np: "szukam sklepu, chcę coś kupić" albo "może mają tu gdzieś jakąś kuchnię? Pokemony pewnie zjadłyby coś słodkiego" albo "No, maluchy, czas na trening!" Wiesz, o co chodzi, drogi graczu.
Jeśli coś pominęłam, daj mi proszę znać, a pomyślę nad tym i dopiszę!


Chwilowo tyle. Jeżeli masz jakieś pytania, pisz. Tutaj, czy gdzie Ci się podoba. Tylko nie na kartce papieru, nie umiem jeszcze przechodzić przez monitory.


Szybkie Q&A
Q: Masz już limit, ale czy przyjmiesz moją KP?
A: Jeśli mam chwilę czasu, tak. Jeśli jest naprawdę dobra, tak. Jeśli nie ma innego MG, tak! W innym przypadku sorry, ale limit jest po coś

Q: Co ile odpisujesz?
A: Zależy. Staram się odpisać dość szybko, ale jej problemy natury psychicznej, co oznacza, że czasem nie mam ochoty oddychać, nie mówiąc o wejściu na forum. W takich momentach przerwa w odpisach może wynosić od miesiąca do pół roku. Zawsze jednak wracam. ZAWSZE.

Q: Możesz kontynuować moją grę?
A: Tylko, jeśli masz maksimum 2-3 strony. W innym wypadku jeśli chcesz grać u mnie musisz zacząć od początku. Przykro mi

Q: Czy moja postać może być magiem/trenerem/ninja/avatarem/innym niesamowitym czymś?
A: Jak dla mnie Twoja postać może być nawet zaczarowaną miotłą. Byle mogła rzucać pokeballami

Q: Czy historia musi być niesamowita i rozbudowana?
A: Nie. Może być to nawet rip-off przygód Asha. Możesz nawet nazywać się Ash. Ja i tak zrobię to po swojemu

Q: Mój pokemon ma charakter do dupy! Czy mogę nad nim popracować?
A: No jasne. Weź tylko pod uwagę, że zmiana charakteru to nie jest coś, co uda Ci się po godzinie marudzenia jaki to pokemon jest zły. Wręcz uzyskasz odwrotny skutek

Q: Nie używam forum i chcę grać tylko w przygodzie. To jest możliwe u Ciebie?
A: Jasne! Pamiętaj tylko, że pokemony będą rosnąć wolniej, treningi będą trudniejsze, ceny takie jak w sklepach a zarabianie o wiele bardziej skomplikowane! Więcej na ten temat w punkcie 12.

W razie innych pytań, proszę pisać do mnie na PW albo na Discordzie (Vi#0034)


Ostatnio zmieniony przez Vi dnia 2023-04-17, 17:08, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry Go down
Vi
Admin
Vi


Join date : 28/09/2020
Liczba postów : 3094
Age : 28
Region : Kraj Ognia
Starter : Vulpix "Senzu"
Profesja : Trenerka/Mag Ognia

Złego Wilka Zasad Kilka Empty
PisanieTemat: Re: Złego Wilka Zasad Kilka   Złego Wilka Zasad Kilka Empty2020-12-15, 15:18

AKTUALIZACJA

Ponieważ pytacie o to na discordzie oraz w grach, doszedł punkt o przywiązaniu pokemonów
Powrót do góry Go down
Vi
Admin
Vi


Join date : 28/09/2020
Liczba postów : 3094
Age : 28
Region : Kraj Ognia
Starter : Vulpix "Senzu"
Profesja : Trenerka/Mag Ognia

Złego Wilka Zasad Kilka Empty
PisanieTemat: Re: Złego Wilka Zasad Kilka   Złego Wilka Zasad Kilka Empty2021-01-10, 17:05

AKTUALIZACJA

Doszedł nowy, 11 podpunkt nt. długości i jakości odpisów. Proszę się z nim zapoznać oraz stosować!
Powrót do góry Go down
Vi
Admin
Vi


Join date : 28/09/2020
Liczba postów : 3094
Age : 28
Region : Kraj Ognia
Starter : Vulpix "Senzu"
Profesja : Trenerka/Mag Ognia

Złego Wilka Zasad Kilka Empty
PisanieTemat: Re: Złego Wilka Zasad Kilka   Złego Wilka Zasad Kilka Empty2021-02-11, 23:43

AKTUALIZACJA


Doszedł nowy, 12 punkt. Powinni się nim zainteresować tylko Wagabundowie, ponieważ w całości poświęcony jest ich przygodom. Reszta może go kompletnie zignorować o/
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Złego Wilka Zasad Kilka Empty
PisanieTemat: Re: Złego Wilka Zasad Kilka   Złego Wilka Zasad Kilka Empty

Powrót do góry Go down
 
Złego Wilka Zasad Kilka
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Pokemon Lagoon :: Strefa Gry :: Przygody :: ☀ MG Vi (4/4)-
Skocz do: